search

więcej o artyście

miniaturka Dowiedz się więcej o artyście:

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. to amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Jako dziecko artystów szybko poznał pracę na filmowym planie. Zadebiutował w wieku pięciu lat w filmie ojca – „Pound”. Ojciec zapewnił mu również pierwszy dorosły występ, w małej roli w produkcji „Ameryka”. Po paru nie wiele znaczących filmach, wystąpił w przełomowej roli uzależnionego od kokainy w obrazie „Mniej niż zero”. Za wcielenie się w postać Charliego Chaplina w biograficznym obrazie Richarda Attenborougha „Chaplin”, nominowany był do Oskara i Złotego Globu. W 1993 roku znalazł się w obsadzie „Na skróty” w reżyserii Roberta Altmana. Po raz kolejny uznanie krytyków zyskał dzięki występowi w roli dziennikarza telewizyjnego w „Urodzonych mordercach” Olivera Stone’a. Rok 1997 przyniósł mu rolę chorego na AIDS homoseksualisty w obrazie „Ta jedna noc”. Rok później ponownie znalazł się na planie filmu Altmana. W 2001 roku otrzymał Złoty Glob i nominację do Emmy za rolę w serialu „Ally McBeal”.

Galerie

miniaturka miniaturka

więcej

więcej o artyście

więcej o filmie

miniaturka Dowiedz się więcej o filmie:

Gniew oceanu

Galerie

miniaturka miniaturka

więcej o filmie

Zobacz więcej w serwisach WP

No co Ty!?

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Kobieta

1/14 Nastepne
Tak gasną wielkie gwiazdy
Kulka w łeb czy samobóstwo? Następne(fot. Dimension Films)

Kulka w łeb czy samobóstwo?

Utarło się, że wielcy gwiazdorzy niemal zawsze z każdej opresji wychodzą obronną ręką. Ironman pokona złoczyńców, a John McClane uratuje zakładników. Jednak nie wszystkie produkcje kończą się happy endem, zdobyciem pięknej bohaterki i odjazdem w stronę zachodzącego Słońca.

Uwaga ranking zawiera spoilery!


Sprawdziliśmy, ile razy nasi ulubieni aktorzy ginęli na ekranie. Kto zaliczył najwięcej zgonów? Will Smith, Christian Bale, a może Dustin Hoffman? Przekonajcie się sami!

Nasz ranking jest subiektywny. Jeśli uważacie, że kogoś w nim zabrakło, to zapraszamy do komentowania. Nie zapomnijcie podać tytułów filmów!
Oceń 
  
Ocena 5/5 5 / 5
1/14 Nastepne
 
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!