search

więcej o artyście

miniaturka Dowiedz się więcej o artyście:

Kim Basinger

Amerykańska aktorka i modelka. Zdobywczyni Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Tajemnice Los Angeles”. Kim Basinger od najmłodszych lat tańczyła w balecie. Na początku lat 70-tych zaczęła uczyć się aktorskiej sztuki. W 1976 zamieszkała w Los Angeles i szybko otrzymała pracę w telewizji. Występowała w popularnym serialu „Aniołki Charliego”. Potem dostała stały angaż w innych produkcjach małego ekranu. Rok 1981 przyniósł jej rolę w westernie „Kraj dla twardzieli”. Przełomem w karierze był występ u boku Seana Connery’ego w „Nigdy nie mów nigdy”. Basinger zagrała wówczas dziewczynę Bonda. Pierwsza nominacja do Oskara przyszła po obrazie „Urodzony sportowiec”. W historii kina zapisała się rolą w kontrowersyjnym erotyku „9 i pół tygodnia”. W 1994 roku kolejny raz zagrała u Altmana - w „Pret-a-porter”. W ostatniej dekadzie co raz mniej występuje przed kamerą. W 2006 roku można było ją podziwiać w doskonałej kreacji uzależnionej od hazardu Carol w filmie „Even Money”.

Galerie

miniaturka miniaturka

Multimedia

więcej

więcej o artyście

więcej o filmie

miniaturka Dowiedz się więcej o filmie:

Nagi instynkt

Galerie

miniaturka miniaturka

więcej o filmie

Zobacz więcej w serwisach WP

Facet

Pytamy.pl

Bloog.pl

Bloog.pl

Wybraliście najlepszy film erotyczny wszech czasów
Poprzednie 10. ''Kaligula'', 1979 Następne(fot. Epelpol Entertainment)

10. ''Kaligula'', 1979

Włoski reżyser Tinto Brass zasłynął w 1979 roku kontrowersyjnym filmem , w którym zagrali: Malcolm McDowell, Helen Mirren i Peter O'Toole .

W tamtym czasie reżyser, nazywany jednym z najsłynniejszych zbereźników wielkiego ekranu, współpracował z pisarzem Gorem Vidalem i z wydawcą Penthouse’a – Bobem Guccione.

"Kaligula", opowiadający o ekscesach rzymskiego cesarza i jego dworu, okazał się wielkim skandalem obyczajowym i został bezlitośnie pocięty przez cenzorów, którzy zarzucali reżyserowi przekroczenie granicy dobrego smaku.

Tak czy inaczej, trzygodzinna wersja uncut warta jest polecenia.

10 WSTYDLIWYCH PRZYJEMNOŚCI, KTÓRE KOCHAMY
Oceń 
  
Ocena 5/5 5 / 5
Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~ewa 2011-02-04 (23:24) 4 lata 3 miesiące 25 dni 23 godziny i 3 minuty temu

10. ''Kaligula'', 1979 - Wybraliście najlepszy film erotyczny wszech czasów
To ma być pornografia? Szkoda słów/ Proponuję na forum ogólnym nie logować księży, kleryków i innych dewotów.

odpowiedz