search

więcej o artyście

miniaturka Dowiedz się więcej o artyście:

Brad Pitt

Jeden z największych współczesnych gwiazdorów amerykańskich. Niesamowicie przystojny i utalentowany, mający szczęście do ciekawych ról: od amantów, poprzez zabijaków po czarne charaktery. Urodził się 18 grudnia 1963 roku w Shawnee w stanie Oklahoma. W 1991 roku zagrał błyskotliwy epizod w głośnym filmie Ridleya Scotta „Thelma i Louise”, w tym samym roku zadebiutował też jako aktor pierwszoplanowy w tytułowej roli w filmie „Johnny Suede”. 1995 rok to dwa bardzo udane występy w filmie „12 małp” Terry’ego Gilliama (Złoty Glob i nominacja do Oskara za rolę drugoplanową) oraz „Siedem” Davida Finchera. Prywatnie Brad Pitt jest partnerem Angeliny Jolie. W 1997 roku zasłynął występem w filmie „Siedem lat w Tybecie” w reżyserii Jeana Jacquesa Annaud. W 2004 wystąpił w roli Achillesa w superprodukcji „Troja”. Rok 2005 to udział w jednej z tytułowych ról w odrzucanym przez krytykę filmie „Mr&Mrs Smith”. W 2009 roku zaskoczył świat znakomitą rolą porucznika Aldo Raine'a w filmie "Bękarty wojny".

Galerie

miniaturka miniaturka

Multimedia

więcej

więcej o artyście

więcej o filmie

więcej o filmie

Zobacz więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Bloog.pl

No co Ty!?

Te sceny są prawdziwsze niż myślisz
Poprzednie ''Władca pierścieni: Dwie wieże'', 2002 Następne(fot. Warner Bros. Entertainment Polska)

''Władca pierścieni: Dwie wieże'', 2002

W jednej ze scen Aragorn, Gimli i Legolas szukając swoich małych towarzyszy – Merry’ego i Pippina – natrafiają na ciała zamordowanych orków. Nie widząc śladu hobbitów, przekonany, że para nie żyje, Aragorn kopie z wściekłością leżący na ziemi hełm i krzyczy z rozpaczy.

Jednak nie był to do końca w pełni zagrany wyraz smutku. Scenę powtarzano kilkakrotnie, a Viggo Mortensen kopiąc hełm za którymś razem złamał sobie dwa palce u stopy. Krzyk wściekłości był po prostu wyciem z bólu. Całość wypadła niezwykle przekonująco. (gk/mf)DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!
Zobacz także:

JAK DZIŚ WYGLĄDA PIPPI LANGSTRUMP?
Oceń 
  
Brak średniej oceny.
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!