Maczeta

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Robert Rodriguez, reżyser kultowych „Sin City” i „Desperado”, najlepszy przyjaciel Quentina Tarantino, przedstawia najnowszy film, w którym sprawdza się stare klingońskie przysłowie: „Zemsta najlepiej smakuje na zimno”.

Świetnie posługujący się maczetą tytułowy mściciel, w którego wcielił się Danny Trejo, to były agent federalny Meksyku, ukrywający się w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystuje go do własnych celów pewien skorumpowany senator (w tej roli Robert de Niro). Popełnia duży błąd - oszukany, wkurzony Machete wkracza do akcji. Wkracza na całego. Musi przecież udowodnić, że nie na próżno nosi groźnie brzmiący przydomek. A także pochwalić się wewnętrzną stroną swojego płaszcza.

Obok Danny’ego Trejo i Roberta De Niro, w filmie występują również tak różnorodne gwiazdy jak: Steven Seagal, Lindsay Lohan i Jessica Alba. Rodrigez wybrał do udziału w filmie także dwie piękne, seksowne siostry Avellan, które obsadził wcześniej w „Grindhouse” - realizowanym wspólnie z Tarantino projekcie z 2007 roku.

Początkowo "Machete" był jednym z fałszywych zwiastunów, które znalazły się w „Grindhouse”. Rodriguez był z niego tak zadowolony, że postanowił nakręcić cały film.

Tytuł oryginalny

Machete

Gatunek

akcji, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

26.11.2010

Czas trwania

105 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Edgar Arreola (Zmywacz naczyń)

Jessica Alba (Sartana Rivera)

Robert De Niro (Senator McLaughlin)

Michelle Rodriguez (Luz)

Lindsay Lohan (April Booth)

Nimrod Antal (Ochroniarz Booth)

Don Johnson (Von Jackson)

Jonah Hill (Julio)

Tom Savini (Osiris Amanpour)

Steven Seagal (Torrez)

Cheech Marin (Ojciec Cortez)

Danny Trejo (Machete)

Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku