WP Film

Polecane

Minionki rozrabiają

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się
Tytuł oryginalny

Despicable Me 2

Gatunek

animowany, familijny, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

12.07.2013

Czas trwania

98 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

„Minionki rozrabiają” (ang. Despicable Me 2) to amerykański film animowany z 2013 roku w reżyserii Pierre’a Coffina oraz Chris Renaud. Obraz jest kontynuacją „Jak ukraść księżyc” (ang. Despicable Me) z 2010 roku. Film ten zgromadził wpływy w wysokości 540 mln USD zajmując 10-te miejsce na liście najbardziej kasowych filmów animowanych w historii Stanów Zjednoczonych. Scenariusz do nowego filmu napisali Ken Daurio oraz Cinco Paul, a muzykę skomponowali Heitor Pereira i Pharrell Williams. Za produkcję odpowiadają Chris Meledandri oraz Janet Healy.

Przedsiębiorczy Gru zostawił za sobą życie złoczyńcy, aby zająć się wychowaniem Margo, Edith i Agnes, a dr Nikczemnik i Minionki mają teraz trochę wolnego czasu. Kiedy jednak Gru zaczyna przystosowywać się do roli zwykłego ojca rodziny z przedmieścia, u jego drzwi pojawia się tajna organizacja zajmująca się zwalczeniem zła na świecie. Teraz to do niego i jego partnerki Lucy Wilde należy odkrycie, kto stoi za zuchwałym przestępstwem i oddanie go w ręce sprawiedliwości. Jak się okazuje, to właśnie kiedyś największy na świecie złoczyńca musi pojmać przestępcę usiłującego zająć jego miejsce...

Do obsady dołączyli - Floyd Eagle-san, właściciel miejscowego Klubu Przeszczepów Włosów dla Mężczyzn i główny podejrzany w sprawie najbardziej nikczemnej zbrodni od czasów Gru; Silas Ramsbottom szef Lucy w Lidze ds. Zwalczania Złoczyńców i super-szpieg, którego nazwisko stanowi niekończące się źródło rozrywki dla Minionków; Antonio, obiekt dziewczęcych uczuć Margo (i niepokoju Gru) oraz Eduardo Perez, ojciec Antonio, właściciel restauracji Salsa & Salsa i człowiek, który jest być może największym macho wśród złoczyńców, El Macho.

W angielskiej wersji językowej głosów postaciom użyczyli: Steve Carell jako Gru, Jason Segel - Vector, Elsie Kate Fisher - Agnes, Miranda Cosgrove - Margo. Z kolei w polskim dubbingu wystąpili: Marek Robaczewski jako Gru, Izabella Bukowska – Lucy, Miłogost Reczek - Eduardo / El Macho, Lena Ignatjew-Zielonka – Agnes, Magdalena Wasylik – Margo.

Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku