Nigdy w życiu!

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

To opowieść o kobiecie, której jednego dnia wali się bezpieczny świat, w którym żyła i która zaczyna walczyć o swoje życie i szczęście, znajduje swoje miejsce na ziemi, buduje dom - i za to wszystko spotyka ją nagroda w postaci wielkiej, szczęśliwej miłości.

Judyta, bohaterka filmu, mieszka w Warszawie, jest mężatką, ma 16-letnia córkę, Tosię. Większość czasu spędza w domu gotując, sprzątając i wychowując córkę. Stara się być dobrą żona i matką, choć dorastająca córka weszła właśnie w okres "burzy i naporu" i dostarcza Judycie nieco problemów. Mąż - biznesmen jest bardzo zajęty. Judyta dorabia odpisując na listy czytelnikom popularnego pisma kobiecego.

Pewnego dnia mąż, Tomasz, informuje niczego nie spodziewająca się Judytę o tym, że ma kochankę, więcej - że niebawem będzie miał z nią dziecko. Na początku żąda rozwodu i samochodu, obiecuje zostawić wspólne mieszkanie Judycie i Tosi. Jednak już po sprawie rozwodowej zmienia zdanie - mieszkanie zatrzyma on, gdyż odziedziczył je po swoich dziadkach. Proponuje, by Judyta wraz z Tosią przeniosły się do ciasnej, obskurnej kawalerki. Judyta jest załamana, nie wyobraża sobie życia w takich warunkach. Judyta pod wpływem przyjaciółki Uli podejmuje desperacką decyzję - za część wartości kawalerki kupuje położony pod Warszawą kawałek ziemi.

Scenariusz filmu powstał na kanwie bessellerowej powieści Katarzyny Grocholi, pod tym samym tytułem, nazywanej przez krytykę 'polską Bridget Jones'.

Tytuł oryginalny

Nigdy w życiu!

Gatunek

komedia, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2004

Data światowej premiery

13.02.2004

Obsada

Renata Berger (Sędzia)

Magdalena Rembacz (Asystentka rejenta)

Danuta Stenka (Judyta)

Katarzyna Bujakiewicz (Dziunia)

Ilona Łepkowska (ojciec Judyty)

Jan Frycz (Tomasz)

Agnieszka Włodarczyk (Jola Zabłocka)

Artur Żmijewski (Adam)

Krzysztof Kowalewski (ojciec Judyty)

Joanna Brodzik (Ula)

Kinga Preis (Kinga)

Cezary Kosiński (Krzysztof)

Marta Lipińska (matka Judyty)

Katarzyna Grochola (ojciec Judyty)

Ryszard Zatorski (ojciec Judyty)

Sławomir Orzechowski (Kazio)

Joanna Jabłczyńska (Tosia)

Rafał Królikowski (redaktor naczelny)

Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku