WP Film

Polecane

Samoloty

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się
Tytuł oryginalny

Planes

Gatunek

animowany, familijny, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

15.08.2013

Reżyser
Muzyka
Obsada

„Samoloty” (ang. Planes) to amerykański film animowany z 2013 roku. Obraz jest spin-offem „Aut” i „Aut 2” studia Pixar. Jednak „Samoloty”, osadzone w tym samym uniwersum, są tworzone przez DisneyToon Studios. Film jest początkiem trylogii, druga część będzie zatytułowana „Planes 2: Fire and Rescue”. Reżyserem pierwszej części jest Klay Hall. Za produkcję odpowiada John Lasseter, a muzykę skomponował James Seymour Brett.

Dusty to samolot rolniczy, mały rozmiarem ale wielki duchem, który marzy o wystartowaniu w największym w historii wyścigu powietrznym dookoła świata. Jednak w przeciwieństwie do wszystkich uczestników zawodów, nie jest stworzony do ścigania się i w dodatku cierpi na lęk wysokości… Dzięki wsparciu przyjaciół i wielkiej odwadze Dusty’emu udaje się przezwyciężyć wszystkie trudności i spełnić swoje marzenia. „Samoloty” to niezwykły film, który pokazuje, że dzięki sile charakteru, odwadze i przyjaźni można wzbić się ponad przeciętność i osiągnąć nieosiągalne.

W filmie głosów bohaterom w angielskiej wersji językowej użyczyli: Dane Cook jako Dusty, Stacy Keach - Skipper Riley, Priyanka Chopra – Ishani, Brad Garrett – Chug, Teri Hatcher – Dottie, Cedric the Entertainer – Leadbottom, Julia Louis-Dreyfus – Rochelle, John Cleese – Bulldog, Carlos Alazraqui - El Chupacabra, Roger Craig Smith – Ripslinger, Gabriel Iglesias - Ned i Zed.

Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku