WP Film

Polecane
Aktualności
06.12.05 (15:25)

Steven Spielberg opowie o zagładzie Ziemi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Wytwórnia Paramount Pictures i Steven Spielberg wrócili do pomysłu nakręcenia nowej wersji obrazu science-fiction 'When World Collide'.

Scenariuszem i reżyserią remake'u zajmie się Stephen Sommers , a produkcją - Spielberg.

Oryginalny film z 1951 roku w reżyserii Rudolpha Maté, prezentuje losy grupy astronomów, która odkrywa, że jedna z dwóch planet, wchodzących właśnie w obszar Układu Słonecznego, przeleci w bliskiej odległości od Ziemi powodując jej spustoszenie, a druga - całkowitą zagładę. Świat uratować może jedynie zespół astronautów, którzy lecąc na pierwszą planetę muszą jakoś zapobiec zderzeniu.

Produkcja 'When Worlds Collide' była pierwowzorem dla takich filmów katastroficznych jak 'Dzień zagłady' i 'Armageddon' . Zrealizowane w 1998 roku obrazy zarobiły odpowiednio 350 milionów dolarów i 555 milionów.

Sommers podjął się reżyserii remake'u 'When World Collide' w kwietniu tego roku. Krótko po tym zrezygnował jednak z projektu na rzecz realizacji 'A Night at the Museum'. We wrześniu jednak ze względu na "różnice artystyczne" z producentami porzucił i ten film. Dzięki temu ponownie może zająć się reżyserią obrazu "When Worlds Collide". Prace nad scenariuszem twórca rozpocznie na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, że Sommers ze Spielbergiem zajmują się już produkcją obrazu 'The Argonauts'.

Polub WP Film
Trwa ładowanie
.
.
.
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku