W kręgu miłości

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Elise i Didier od siedmiu lat żyją w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Połączyła ich gorąca miłość od pierwszego wejrzenia, głęboka potrzeba życia po swojemu i pasja do muzyki bluegrass.

Niespodziewanie jednak koło fortuny się odwraca. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle zapada na poważną chorobę, żarliwe i zmysłowe uczucie poddane zostaje próbie, a Elise i Didier oddalają się od siebie. Zaczynają żyć własnym życiem, ale nadal walczą o córkę, wierząc, że miłość jest w stanie zwyciężyć wszystko. Czy uda im się pokonać przeznaczenie?

"W kręgu miłości" to filmowa adaptacja teatralnej sztuki Johana Haldenbergha (który gra w filmie główną rolę męską) i Mieke Dobbels, w reżyserii Felixa van Groeningena ("Boso, ale na rowerze"). Jest to tętniący życiem i przepełniony emocjami melodramat, utrzymany w słodko-gorzkiej tonacji, w rytmie muzyki bluegrass, która zachwyca swoją autentycznością i wspaniałym wykonaniem. Narracja filmu, poddana formie muzycznej, nie jest linearna, lecz podąża za emocjami bohaterów. Film otrzymał Nagrodę Publiczności na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie i otworzy festiwal Dwa Brzegi 27 lipca 2013.

Wybrane festiwale i nagrody:
2013 – Nagroda Publiczności (sekcja Panorama) oraz Nagroda Label Europa Cinemas MFF Berlin
2013 – Nominacja do Nagrody LUX
2013 – Dwa Brzegi (film otwarcia)
2013 – Nagrody dla Najlepszej Aktorki i Najlepszego Scenariusza FF Tribeca

Tytuł oryginalny

Broken Circle Breakdown, The

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Belgia

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

30.08.2013

Czas trwania

111 min.

Reżyser
Muzyka

Bjorn Eriksson (kompozytor)

Scenarzysta
Operator
Obsada
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku