Trwa ładowanie...
d1z6d2t

13 dzielnica - ultimatum

Najnowsze informacje
3.4
(92 głosy)
Oceń:
d1z6d2t

Gliniarz i mistrz sztuk walki stają przed wyzwaniem uratowania 13 dzielnicy przed zagładą.

Paryż, rok 2013. „D13”- 13 dzielnica, jest oddzielona od miasta i podzielona na etniczne getta. Niepodzielnie rządzą w nich etniczne gangi, brutalnie kontrolujące życie dzielnicy, pobierające haracze i uwikłane w przemysł narkotykowy. Jedynym sprawiedliwym w tym ziemskim piekle jest Leito, samotny bojownik o prawa D13 , wspomagany przez kapitana policji Damiena.

Zdesperowane władze i tajne służby decydują się na "ostateczne rozwiązanie" problemu 13 dzielnicy. Gliniarz i mistrz sztuk walki stają przed wyzwaniem uratowania 13 dzielnicy przed zagładą.

„D-13 – Ultimatum” to sequel „13-stej dzielnicy", który podbił światową widownię. Dzięki zapierającym dech w piersiach sekwencjom ucieczek i walki i odtwórcom głównych ról : Leito - Davidowi Belle’owi, twórcy grupy "Yamakashi" i autorowi parcour - sztuki przemieszczania się w mieście. Leito w walce wspomaga kapitan policji Damien (w tej roli Cyril Raffaelli także wyśmienity akrobata i kaskader, mistrz Francji w boksie chińskim).

Dla uprawiających parcour i samego Davida Belle’a grawitacja i lęk wysokości nie istnieją. To, co potrafi wyczyniać w miejskiej przestrzeni, zaskakuje i budzi podziw, tym większy, że nie ma w jego działaniach komputerowych „poprawek” i dublerów.

Film powstawał w przestrzeniach i plenerach stolicy Serbii – Belgradu oraz w Paryżu.

13 dzielnica - ultimatum
Tytuł oryginalny

Banlieue 13 - Ultimatum

Gatunek

akcji

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

28.08.2009

Czas trwania

95 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z6d2t
d1z6d2t
d1z6d2t