Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

3 sposoby na ukrycie problemów skórnych na planie filmowym

Zaczerwienienia na skórze, zwłaszcza na twarzy są bardzo problematyczne. Nie tak łatwo je ukryć, chyba że na planie filmowym pomoże nam w tym wykwalifikowana makijażystka, posługująca się różnymi trikami. Warto mieć świadomość tego, że światła, kamery oraz widzowie są w stanie wychwycić każdy, nawet najdrobniejszy mankament. Jak zatem poradzić sobie z problemami skórnymi na planie filmowym? Podpowiadamy.

Share
 Źródło: materiały partnera
d5fs3us

Skąd biorą się problemy skórne?

Na pytanie, skąd biorą się problemy skórne, takie jak np. łojotokowe zapalanie skóry, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko w dużej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań i pracy organizmu. ŁZS jest chorobą, która powoduje stan zapalny skóry głowy oraz gruczołów łojowych. I na nieszczęście wszystkich osób, które się z nią zmagają, lubi wracać. Na planie filmowym wszystkim kobietom i mężczyznom zależy na dobrej prezencji i wyglądzie, który wymownie mówi, że dana osoba o siebie dba. Dlatego też problemy skórne są dużym problemem, jeśli wystawiamy nasz wizerunek na ocenę innych osób. Pochodzenie zmian skórnych może mieć podłoże bakteryjne, wirusowe, grzybicze, alergiczne, ale również hormonalne.

Makijaż jako sposób na ukrycie problemów skórnych

Nie ulega wątpliwości, że makijaż to pierwsza rzecz, która na planie filmowym jest w stanie zakryć wszystkie niedoskonałości. Miejsce takie zazwyczaj posiada szereg specjalistów, którzy we właściwy sposób potrafią zakryć każdy mankament. Choć w kamerze, makijaż filmowy wygląda na lekki to nic bardziej mylnego.

Wizażystki w tym przypadku mają ogromnie ważne zadanie. Kolejną ważną kwestią jest to, że skóra pod makijażem powinna być odpowiednio wypielęgnowana, aby podkład nie ścierał się, a twarz nie wyświecała. Makijaż filmowy to charakteryzacja, która nie tylko potrafi zmienić w inną osobę, ale również odgrywa bardzo istotną rolę w przypadku ukrywania niedoskonałości.

d5fs3us

Problemy skórne, a odpowiednia pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do sukcesu, zwłaszcza wtedy, gdy dopadła nas np. egzema. Jest to z pewnością długi proces, jednak jeden z kluczowych w odpowiednim leczeniu. Warto mieć świadomość tego, że egzema, jak i łojotokowe zapalenie skóry to przypadłości, podczas których mamy możliwość jedynie łagodzić objawy.

Skóra atopowa jest bardzo wymagająca i na planie filmowym nic nie pomoże dobry makijaż, jeśli nie skóra nie dostanie odpowiedniego fundamentu, jakim są odpowiednio dobrane kosmetyki. Jeśli nie jesteśmy przekonani, po jakie kosmetyki sięgnąć, najlepiej udać się do specjalisty, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Jeśli mamy do czynienia ze skórą atopową, to dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z kosmetyków dla dzieci, które mają zazwyczaj lżejszy skład.

Dbanie o siebie, a problemy skórne

W przypadku problemów skórnych, istotne jest zadbanie o swoje zdrowie, między innymi pilnując przyzwyczajeń. Używajmy kremów z filtrem UV, nie pijmy alkoholu i nie palmy papierosów. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że stan naszej skóry może diametralnie się pogorszyć, co wpłynie również na naszą ocenę i postawę przed kamerą.

Artykuł sponsorowany
d5fs3us
d5fs3us
d5fs3us