Trwa ładowanie...
d3coztm
Aktualności

„9 życie Louisa Draxa”: w kinach mocny thriller z gwiazdą „50 twarzy Greya”

Nietuzinkowa historia rodzinna, zaskakujący romans i gęsta intryga kryminalna. Do kin trafił thriller na podstawie bestsellera Liz Jensen. Jego reżyserem jest Alexandre Aja, jeden z najciekawszych współczesnych twórców horrorów. Ale dla części widowni największą atrakcją tego filmu będzie występ Jamiego Dornana, znanego z roli milionera o sadystycznych skłonnościach w "50 twarzach Greya".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„9 życie Louisa Draxa”: w kinach mocny thriller z gwiazdą „50 twarzy Greya”
(Materiały prasowe)
d3coztm

W „9 życiach Louisa Draxa” Dornan gra nieustępliwego neurologa, zajmującego się sprawą 9-letniego chłopca Louisa, który zapadł w śpiączkę po ciężkim wypadku. Według lekarza dziecko nie chce się obudzić, ponieważ nie czuło się bezpiecznie w swoim domu. Teoria jest o tyle uzasadniona, że chłopak miał prawdopodobnie największego pecha na świecie, bo co i rusz przydarzały mu się dziwne sytuacje, w których był o krok od śmierci. Mimo podejrzeń o niezdrową sytuację w domu, przystojny lekarz zakochuje się w jego matce. Romans wisi w powietrzu.

„9 życie Louisa Draxa” będzie dużym zaskoczeniem dla wielbicieli twórczości Alexandre’a Aja. Twórca, znany z takich dreszczowców jak „Wzgórza mają oczy” czy slahserów w rodzaju „Piranii 3D”, nakręcił zaskakującą hybrydę. Ale nie zawiódł go instynkt reżyserski i podczas pracy nad nowym filmem nie zapomniał o swoich korzeniach. Uważny widz na pewno dostrze wpływ estetyki horroru w zdjęciach z pogranicza jawy i snu.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Mocnym atutem filmu jest obsada. Poza wspomnianym Dornanem, który uwodzi widzów samą swoją obecnością na ekranie. Miłym zaskoczeniem jest także pojawienie się Aarona Paula, znanego z roli Jessego Pinkmana w serialu „Breaking Bad”. Tutaj pojawia się jako niezrównoważony ojciec chłopca i mąż pięknej Natalie, granej w nieco drewniany sposób przez Sarę Gadon. W pewnym momencie to ona będzie grała pierwsze skrzypce w zaskakującej intrydze.

d3coztm

„9 życie Louisa Draxa” jest filmem z dreszczykiem i z tajemnicą. Jego atutem - poza aktorami - są zdjęcia, w których czuć rękę francuskiego mistrza horroru. To dzięki niemu na ekrany kin trafia mocny i dobrze zagrany thriller.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
9 życie Louisa Draxa Materiały prasowe
9 życie Louisa Draxa (Materiały prasowe)
d3coztm

Podziel się opinią

Share
d3coztm
d3coztm