Trwa ładowanie...
d3hc4rz

A Prayer Before Dawn

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3hc4rz
Film akcji "A prayer before dawn" to opowieść o walce o przetrwanie w brutalnym tajskim więzieniu. Scenariusz oparty jest na faktach.
3
1
Share
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

A prayer before dawn – zarys fabuły

Scenariusz filmu "A prayer before dawn" napisało samo życie. Główny bohater, Billy Moore, to były brytyjski bokser, który w młodości wyjechał z ojczyzny do Tajlandii w poszukiwaniu drugiej szansy i dostatniego życia. Tam brał udział w amatorskich walkach, przez co popadał w jeszcze większe uzależnienie narkotykowe.

Ostatecznie Billy Moore trafił do lokalnego więzienia, gdzie walka o przetrwanie okazała się koniecznością. Bez braku szacunku ze strony innych więźniów, pobyt w areszcie oznaczał pewną śmierć. Dlatego bohater filmu "A prayer before dawn" decyduje się wziąć udział w pojedynkach brutalnego boksu tajskiego. Dzięki temu pokazuje swoją siłę i zjednuje sobie współwięźniów. To może okazać się również przepustką do wolności.

A prayer before dawn — ciekawostki

  • Początkowo w roli Billy'ego Moore'a miał zostać obsadzony Charlie Hunnam, jednak zrezygnował z tej roli.
  • Współwięźniowie pojawiający się w filmie "A prayer before dawn" to osoby, które faktycznie osadzone były w tajlandzkim więzieniu. Dzięki zaangażowaniu byłych więźniów film zyskał wiele na realizmie przekazu.
  • Scenariusz filmu został oparty na książce Billy'ego Moora, w której zawarte zostały wspomnienia bokser. On sam pojawił się w filmie "A prayer before dawn" jako swój ojciec.
  • Somluck Kamsing, odtwórca roli Suthina, trenera boksu, jest profesjonalnym sportowcem, który w 1996 roku zdobył złoty medal olimpijski w boksie w kategorii wagi piórkowej.
  • Zdjęcia do filmu "A prayer before dawn" powstały w Tajlandii, w prowincjach Nakhon Pathom i Bankok, a także na Filipinach, w Cebu.
  • Premiera filmu "A prayer before dawn" miała miejsce podczas festiwalu filmowego w Cannes 19 maja 2017 roku. W Polsce film został wyświetlony po raz pierwszy na festiwalu filmowym Off Camera w 2018 roku.
  • Film trafił do dystrybucji między innymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Kuwejcie, gdzie spotkał się z pewnymi problemami. Władze Emiratów nie zgodziły się bowiem na prezentowanie na plakacie filmu "A prayer before dawn" posągu Buddy, który w kulturze islamskiej uznawany jest za symbol zakazany. W Kuwejcie z kolei władze nie chciały zgodzić się na dystrybucję filmu ze względu na brutalne sceny. Dystrybutor zawarł jednak z rządzącymi umowę, według której w przypadku jakiejkolwiek skargi obraz miał zostać wycofany ze wszystkich kin. Film "A prayer before dawn" okazał się jednak kasowym hitem.
d3hc4rz
A Prayer Before Dawn
Tytuł oryginalny

A prayer before dawn

Gatunek

film akcji

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone, Chiny, Francja, Wielka Brytania, Kambodża

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

19.05.2017

Czas trwania

116 min.

Obsada

Podziel się opinią

3
1
Share
d3hc4rz
d3hc4rz
d3hc4rz
d3hc4rz