Trwa ładowanie...
d2vq8b1

A Prayer Before Dawn

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film akcji "A prayer before dawn" to opowieść o walce o przetrwanie w brutalnym tajskim więzieniu. Scenariusz oparty jest na faktach.
d2vq8b1
3
1
Share
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

A prayer before dawn – zarys fabuły

Scenariusz filmu "A prayer before dawn" napisało samo życie. Główny bohater, Billy Moore, to były brytyjski bokser, który w młodości wyjechał z ojczyzny do Tajlandii w poszukiwaniu drugiej szansy i dostatniego życia. Tam brał udział w amatorskich walkach, przez co popadał w jeszcze większe uzależnienie narkotykowe.

Ostatecznie Billy Moore trafił do lokalnego więzienia, gdzie walka o przetrwanie okazała się koniecznością. Bez braku szacunku ze strony innych więźniów, pobyt w areszcie oznaczał pewną śmierć. Dlatego bohater filmu "A prayer before dawn" decyduje się wziąć udział w pojedynkach brutalnego boksu tajskiego. Dzięki temu pokazuje swoją siłę i zjednuje sobie współwięźniów. To może okazać się również przepustką do wolności.

A prayer before dawn — ciekawostki

  • Początkowo w roli Billy'ego Moore'a miał zostać obsadzony Charlie Hunnam, jednak zrezygnował z tej roli.
  • Współwięźniowie pojawiający się w filmie "A prayer before dawn" to osoby, które faktycznie osadzone były w tajlandzkim więzieniu. Dzięki zaangażowaniu byłych więźniów film zyskał wiele na realizmie przekazu.
  • Scenariusz filmu został oparty na książce Billy'ego Moora, w której zawarte zostały wspomnienia bokser. On sam pojawił się w filmie "A prayer before dawn" jako swój ojciec.
  • Somluck Kamsing, odtwórca roli Suthina, trenera boksu, jest profesjonalnym sportowcem, który w 1996 roku zdobył złoty medal olimpijski w boksie w kategorii wagi piórkowej.
  • Zdjęcia do filmu "A prayer before dawn" powstały w Tajlandii, w prowincjach Nakhon Pathom i Bankok, a także na Filipinach, w Cebu.
  • Premiera filmu "A prayer before dawn" miała miejsce podczas festiwalu filmowego w Cannes 19 maja 2017 roku. W Polsce film został wyświetlony po raz pierwszy na festiwalu filmowym Off Camera w 2018 roku.
  • Film trafił do dystrybucji między innymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Kuwejcie, gdzie spotkał się z pewnymi problemami. Władze Emiratów nie zgodziły się bowiem na prezentowanie na plakacie filmu "A prayer before dawn" posągu Buddy, który w kulturze islamskiej uznawany jest za symbol zakazany. W Kuwejcie z kolei władze nie chciały zgodzić się na dystrybucję filmu ze względu na brutalne sceny. Dystrybutor zawarł jednak z rządzącymi umowę, według której w przypadku jakiejkolwiek skargi obraz miał zostać wycofany ze wszystkich kin. Film "A prayer before dawn" okazał się jednak kasowym hitem.
A Prayer Before Dawn
Tytuł oryginalny

A prayer before dawn

Gatunek

film akcji

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone, Chiny, Francja, Wielka Brytania, Kambodża

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

19.05.2017

Czas trwania

116 min.

Obsada
d2vq8b1

Podziel się opinią

3
1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vq8b1
d2vq8b1
d2vq8b1
d2vq8b1