Agent XXL - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

"Agent XXL" to zwariowana komedia sensacyjna, popis Martina Lawrence'a, jednego z najpopularniejszych komików amerykańskiego kina, który zyskał sławę dzięki "Bad Boys", "Nic do stracenia" i "Diamentowej aferze". Aktor wciela się w filmie aż w trzy role: przedsiębiorczego agenta FBI, sędziwego Azjaty i... zażywnej czarnoskórej matrony rodem z "Przeminęło z wiatrem".

Agent FBI Malcolm Turner jest mistrzem kamuflażu. Nie ma zadania, którego by się nie podjął. Zdemaskować członków brutalnego gangu organizującego nielegalne walki psów? Żaden problem. Malcolm przebiera się za sędziwego Azjatę i złoczyńcy w mig trafiają za kratki.
Wkrótce otrzymuje poważne zadanie. Wraz ze swym partnerem, Johnem , ma wyjechać do prowincjonalnego miasteczka na południu Stanów Zjednoczonych i pojmać groźnego recydywistę, Lestera Vesco , który uciekł z więzienia, gdzie osadzono go za napad na bank. Malcolm zastawia pułapkę w domu sędziwej czarnoskórej matrony, Hattie Mae Pierce zwanej "Mamuśką" , którą ma odwiedzić dawna dziewczyna zbiega, Sherry Pierce i jej kilkuletni syn, Trent.
Plan omal nie spala na panewce, gdy "Mamuśka" nieoczekiwanie wyjeżdża w miasta, by zaopiekować się chorą przyjaciółką. Malcolm nie ma innego wyjścia jak przebrać się za zażywną niewiastę i przejąć jej obowiązki, do których należy gotowanie, przyjmowanie na świat dzieci i udzielanie się w lokalnym kościele. Jakby tego było mało, Malcolm zakochuje się w pięknej Sherry, mimo iż podejrzewa, że może ona ukrywać pieniądze pochodzące z napadu na bank, którego dokonał jej były kochanek. Czy uda mu się pojmać zbiega i zdobyć kobietę swego serca?

Tytuł oryginalny

Big Momma's House

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2000

Data światowej premiery

04.08.2000

Czas trwania

98 min.

Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne