Trwa ładowanie...
d4mbi16
Aktualności

"Agora" nie trafi do kin?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Agora" nie trafi do kin?
(Forum Film)
d4mbi16

Polski dystrybutor waha się, czy wprowadzić do kin kontrowersyjny film *"Agora" w reżyserii Alejandro Amenabara.*

Obraz był wielokrotnie posądzany o antychrześcijański wydźwięk. W Hiszpanii oprotestowały go organizacje praw człowieka, zarzucając twórcom promowanie antychrześcijańskich nastrojów i utrwalanie fałszywych stereotypów na temat katolików. Film miał również problem ze znalezieniem dystrybutora m.in. w Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech. W tym drugim przypadku duży wpływ na decyzje potencjalnych dystrybutorów miała ponoć obawa przed reakcją Watykanu.

Według katolickiego tygodnika "Idziemy", Amenábar ukazał chrześcijaństwo jako religię prymitywną, niszczącą cywilizowany świat pogański, a bohaterkę filmu Hypatię jako feministyczny wzór wszelkich cnót i ofiarę intryg fanatycznego biskupa Cyryla, buntującego przeciwko niej tłum chrześcijan "wyglądających jak współcześni talibowie".

d4mbi16

- Jeszcze się wahamy, to bardzo dobry film, ale niepokoją nas niektóre głosy po pokazach prasowych… To trudna decyzja - wyjaśnia Jacek Turski, z działu marketingu Forum Film.

Dzieło opowiada o losach Hypatii - filozofki, która została w bestialski sposób zabita przez podburzony tłum chrześcijan, który zniszczy też Bibliotekę Aleksandryjską. Wydarzenia zwiastują koniec epoki antycznej i ekspansje religii chrześcijańskiej.

W roli głównej wystąpiła Rachel Weisz.

"Agora" planowo powinna trafić do naszych kina w piątek, 12 marca.

d4mbi16

Zobacz także:

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d4mbi16

Podziel się opinią

Share
d4mbi16
d4mbi16