Trwa ładowanie...
d217jat

All the Bright Places

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"All the Bright Places" to amerykański melodramat w reżyserii Bretta Haleya. Opowiada on historię Violet i Theodora, których, mimo trudnych początków, wkrótce łączy wyjątkowa więź. Produkcja została zrealizowana według scenariusza Liz Hannah i Jennifer Niven, który powstał na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa drugiej z wymienionych. W głównych rolach w obrazie wystąpili między innymi Elle Fanning, Justice Smith, Alexandra Shipp, Keegan-Michael Key i Luke Wilson.
d217jat
1
materiał prasowy/Megafon.pl
Źródło: materiał prasowy/Megafon.pl

All the Bright Places - opis fabuły

Fabuła filmu "All the Bright Places" opowiada historię Violet i Theodore'a, którzy spotykają się w dość nietypowych okolicznościach. Dziewczyna spotyka go na szczycie szkolnej dzwonnicy, podczas próby samobójczej. Od tego momentu stają się sobie szczególnie bliscy i w ich życiach następuje punkt zwrotny. Wkrótce Violet i Theodore rozpoczynają pracę nad szkolnym projektem i więź między nimi staje się jeszcze bardziej wyjątkowa. Ich historia i wciąż powracające demony przeszłości są trudne do przezwyciężenia, jednak wszystko czego im trzeba to zrozumienie, że czasem warto się cieszyć nawet z tych najmniejszych rzeczy.

All the Bright Places - obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami filmu "All the Bright Places" są Violet Markey i Theodore Finch, w których role wcielili się odpowiednio Elle Fanning i Justice Smith. Aktorka w przeszłości występowała już w takich produkcjach jak "Czarownica", "Super 8" czy "Kupiliśmy zoo", natomiast jej ekranowy partner pojawił się w głównej roli w hitowym filmie "Pokémon: Detektyw Pikachu".

W obsadzie filmu "All the Bright Places" pojawiają się też Alexadra Shipp, Keegan-Michael Key i Luke Wilson, którzy odgrywają role Kate, Embry'ego i Jamesa. Oprócz nich w produkcji zobaczymy takich aktorów jak Kelli O'Hara, Felix Mallard, Virginia Gardner, Lamar Johnson czy Sofia Hasmik.

All the Bright Places - scenariusz, reżyseria

Za reżyserię filmu "All the Bright Places" odpowiada Brett Haley, który w przeszłości pełnił tę funkcję także przy okazji produkcji "Hearts Beat Loud", "The Hero", "I'll See You in My Dreams" oraz "The New Year". Scenariusz filmu "All the Bright Places" to z kolei efekt pracy Liz Hannah i Jennifer Niven. Druga z wymienionych jest jednocześnie autorką powieści o tym samym tytule, która była podstawą wydarzeń w filmie. Za produkcję obrazu odpowiadali David S. Greathouse, Brittany Kahan, Mitchell Kaplan, Doug Mankoff, Paula Mazur, Andrew Spaulding oraz Elle Fanning. Ostatnia z wymienionych wciela się jednocześnie w główną bohaterkę produkcji.

All the Bright Places - produkcja

W lipcu 2014 roku ogłoszono, że Elle Fanning została gwiazdą nadchodzącej produkcji "All the Bright Places", która będzie adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Jennifer Niven. Rok później pojawiły się informacje, że reżyserem obrazu został Miguel Arteta. Po trzech latach od ostatnich doniesień na temat filmu potwierdzono, że Brett Haley zastąpił Artetę na stanowisku reżysera, a do obsady dołączyła Justice Smith. Jednocześnie w tworzeniu scenariusza pomogła Liz Hannah, która współpracowała z autorką powieści, Jennifer Niven.

Głównym producentem wykonawczym została tym samym Liz Hannah, a tworzeniem filmu zajęło się kilka osób z wytwórni Echo Lake Entertainment i FilmNation Entertainment, między innymi Doug Mankoff, Mitchell Kaplan, Paula Mazur i Brittany Kahn. Rolę producentki pełni też Elle Fanning, która wciela się w obrazie w główną rolę. W październiku 2018 roku ogłoszono, że do obsady filmu dołączyli Alexandra Shipp, Keegan-Michael Key, Luke Wilson, Kelli O'Hara, Virginia Gardner, Felix Mallard, Lamar Johnson oraz Sofia Hasmik. Prawa do dystrybucji filmu uzyskała platforma Netflix. Zdjęcia do filmu "All the Bright Places" rozpoczęły się 4 października 2018 roku w Cleveland w stanie Ohio.

All the Bright Places - premiera

Premiera filmu "All the Bright Places" ma mieć miejsce jeszcze w 2019 roku poprzez platformę strumieniową Netflix. Produkcja ukaże się również w Polsce, także poprzez wymieniony wcześniej serwis.

All the Bright Places
Tytuł oryginalny

All the Bright Places

Gatunek

melodramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Obsada
d217jat

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d217jat
d217jat
d217jat