Trwa ładowanie...
d16xtsc
28-05-2013 21:03

Amazon chce sprzedawać fan fiction "Pamiętników wampirów"

d16xtsc
d16xtsc

Sieć sprzedaży Amazon planuje wprowadzić do swojej oferty serię fanowskich opowiadań inspirowanych serialami "Pamiętniki wampirów", "Plotkara" i "Słodkie kłamstewka". Podpisano już umowę z Warner Bros - dystrybutorem serii.

Dotychczas fan fiction powstałe na bazie filmów czy książek nie mogło być wydawane ze względu na potencjalne naruszenie praw autorskich. Amazon Publishing podpisało jednak ugodę, z której wynika, że - w zależności od przychodów ze sprzedaży - autorzy opowiadań otrzymają od 20 do 35 procent kwoty z zysku.

Na potrzeby tej specyficznej oferty stworzono platformę Kindle Worlds, dostępną na razie tylko w USA. Autorzy fan fiction mają zakaz publikowania opowiadań pornograficznych.

Najsłynniejszym fan fiction jest trylogia "50 twarzy Greya" E. L. James, która pierwotnie powstała na motywach sagi "Zmierzch".

Na platformach blogowych powstają setki materiałów fanowskich, najczęściej adaptowanymi seriami są m.in. "Pamiętniki wampirów" i "Czysta krew", ale sporej bazy reinterpretacji doczekał się również chociażby serial BBC "Sherlock".

d16xtsc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16xtsc