Trwa ładowanie...
d1mya8g
„Amok”: zobacz zwiastun filmu. Tą sprawą żyły media na całym świecie.
Aktualności

„Amok”: zobacz zwiastun filmu. Tą sprawą żyły media na całym świecie.

Kasia Adamik, córka Agnieszki Holland i reżyserka głośnego "Boiska bezdomnych" powraca z nowym filmem. Jej "Amok" to z pewnością jednej z najbardziej oczekiwanych filmów 2017 roku. Właśnie pojawił się jego zwiastun. Thriller na podstawie polskiego procesu poszlakowego, którym żyły media na całym świecie wejdzie do polskich kin 24 marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1mya8g

Nowy film Katarzyny Adamik został oparty na prawdziwej historii Krystiana Bali, o której było głośno nie tylko w Polsce. W wydanej w 2003 roku książce „Amok” opisał on zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony.

Sprawa Bali dała początek najgłośniejszemu procesowi poszlakowemu w historii Polski, a jej przebieg relacjonowały m.in. BBC, Guardian, New Yorker, Time, Daily Mail, The Washington Post, Der Spiegel, Le Figaro, Le Parisien i Telegraph.

d1mya8g

W rolę Krystiana Bali w filmie wcielił się Mateusz Kościukiewicz. Jego żonę Zofię zagrała Zofia Wichłacz (laureatka Złotych Lwów za „Miasto 44”), której występ w „Amoku” wyróżniono w Berlinie nagrodą Shooting Star 2017, przyznawaną najzdolniejszym europejskim aktorom młodego pokolenia.

Obok nich, w roli policjanta, który z determinacją próbuje rozwikłać tajemnicę zobaczymy Łukasza Simlata. Partnerować mu będzie Mirosław Haniszewski, znany z obsypanego nagrodami obrazu „Jestem mordercą” oraz Jan Peszek w roli profesora Bali.

„Amok” to thriller psychologiczny, w którym przeplatają się miłość, zdrada i niepohamowana żądza; a widz od samego początku zadaje sobie pytanie – czy autor książki jest mordercą czy też stał się ofiarą własnych ambicji i nieszczęśliwego zbiegu okoliczności?

PAP

(zdjęcie z procesu Krystian Bali)

d1mya8g

Podziel się opinią

Share

d1mya8g

d1mya8g