Trwa ładowanie...

Andrzej Brzeski: "Krzysztof Zaleski nie był tylko kolegą po fachu"

Share
Andrzej Brzeski: "Krzysztof Zaleski nie był tylko kolegą po fachu"
Źródło: AKPA
d4gzhf4

Po długiej chorobie zmarł Krzysztof Zaleski, dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia; aktor, reżyser i scenarzysta. Przez ostatnie dwa lata był również kierownikiem Teatru Polskiego Radia. Jego zastępca Andrzej Brzoska wspomina go jako przyjaciela i człowieka renesansu. Jak podkreśla, Krzysztof Zaleski nie był jedynie kolegą po fachu.

Andrzej Brzoska podkreślił, że Zaleski był prekursorem audycji poetyckich, które nadały nowy wymiar tej formie literackiej. Przez wiele lat był też reżyserem w Teatrze Polskiego Radia. Interesowali go klasycy - Mrożek, Gombrowicz i Conrad.

Andrzej Brzoska wspomina, że Krzysztof Zaleski jako dyrektor Teatru Polskiego Radia był otwarty na młodych. Zapraszał aktorów i reżyserów młodego pokolenia. Sprawdzał się również jako aktor - grywając w swoich słuchowiskach.

d4gzhf4

"Miał też kolejne projekty, które chciał zrealizować mimo choroby" - wspomina Andrzej Brzoska. Nie żalił się wtedy na swój los. Mimo intensywnego leczenia, do ostatnich chwil był czynny i proponował kolejne nowatorskie rozwiązania. Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Zaleskiego odbędą się w najbliższy piątek. Rozpoczną się o 12.00 mszą w Kościele sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Krzysztof Zaleski zostanie pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach.

d4gzhf4

Podziel się opinią

Share
d4gzhf4
d4gzhf4