Trwa ładowanie...
d6oge1v
Megafon.pl
Aktualności

Anna Dymna dała się okraść "na wnuczka"

Prawa do emisji filmu "Dzień Babci" z Anną Dymną w głównej roli nabyła telewizja Arte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Dymna fot. Łukasz Brodowicz / BRATstudio
Anna Dymna fot. Łukasz Brodowicz / BRATstudio (Megafon.pl Materiały Prasowe)
d6oge1v

"Już wkrótce nasz film będą mogli zobaczyć widzowie większości europejskich krajów! DB pojawi się w prestiżowej sekcji Court-Circuit obok wyselekcjonowanych najlepszych krótkich metraży z całego świata!" - dobrymi wieściami podzielili się twórcy filmu na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Międzynarodowa premiera telewizyjna zapowiedziana została na 22 lutego. Reżyserem "Dnia Babci" jest Miłosz Sakowski, który razem z Marcinem Kubawskim napisał również scenariusz. W głównych rolach występują Anna Dymna oraz Mateusz Nędza. Partneruje im Łukasz Simlat. Tomek (Nędza) wyłudza pieniądze metodą "na wnuczka". Kiedy wszystko idzie dobrze, starsza kobieta (Dymna) nagle demaskuje go i zamyka w mieszkaniu. Staruszka proponuje mu układ. Chłopak dostanie pieniądze, ale musi udawać jej wnuka przed pracownikiem socjalnym…

d6oge1v

Film, który powstał pod skrzydłami Gdyńskiej Szkoły Filmowej, zdobył wiele nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i na świecie - m.in. na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, Festiwalu Filmowym w Gdyni, Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz w Cottbus, Brukseli, Los Angeles i San Francisco.

d6oge1v

Podziel się opinią

Share

d6oge1v

d6oge1v