Trwa ładowanie...
10-07-2009 14:05

Anna Paquin w sierpniu w Polsce

Anna Paquin w sierpniu w PolsceŹródło: EastNews
d2idl8f
d2idl8f

Anna Paquin będzie gościć 31 sierpnia w Gdańsku podczas europejskiej premiery swojego nowego filmu "Dzieci Ireny Sendlerowej".

Uroczysty pokaz będzie miał miejsce 31 sierpnia w ramach nowego gdańskiego festiwalu "Solidarity of Arts". Aktorzy John Kent Harrison, Anna Paquin, Olgierd Łukaszewicz odcisną również swoje dłonie w Alei Gwiazd przy Dziedzińcu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Festiwal Solidarity of Arts będzie okazją do rozmowy o sztuce. Jego nazwa wskazuje na tendencje wolnościowe, z czego wyrasta idea tego projektu, ale też na międzynarodowy charakter wydarzenia. Odwołuje się do uniwersalnego sensu sztuki ponad politycznymi, etnicznymi, religijnymi granicami i podziałami.

d2idl8f

Festiwal prezentuje propozycje artystyczne nowoczesne, na najwyższym poziomie autorskim i wykonawczym, zwłaszcza te, będące relacjami zbiorowymi, łączącymi wielu twórców, we wspólnej, solidarnej kreacji artystycznej. Nie będzie to import gotowych dzieł, a tworzenie nowej jakości.

Formuła tematyczna i formalna festiwalu Solidarity of Arts jest otwarta. W pierwszej edycji większość wydarzeń jest związana z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Ale również z nadzieja na pokój. W następnych latach formuła i krąg uczestników ma ulec poszerzeniu.

d2idl8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2idl8f