Bejbi Blues - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Bejbi Blues” to polski film dramatyczny z 2012 roku w reżyserii Katarzyny Rosłaniec (autorka „Galerianek”), która także napisała scenariusz do filmu. Za produkcję odpowiadają Inga Kruk oraz Agnieszka Kurzydło. Światowa premiera filmu miała miejsce podczas jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez poświęconych kinematografii – Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto 2012.

17-letnia Natalia urodziła dziecko. Ale to wcale nie była „wpadka”. Natalia ciążę zaplanowała, bo chciała mieć kogoś do kochania. Razem ze swoim chłopakiem, maturzystą Kubą, próbują podołać obowiązkom rodziców, choć sami jeszcze na dobre nie dorośli.

W obsadzie, podobnie jak w "Galeriankach", Kasia Rosłaniec postawiła na młodych debiutantów. Natalię zagrała niezwykle utalentowana Magdalena Berus, o której wkrótce będzie głośno, gdyż po świetnym debiucie w "Bejbi blues" pojawiła się u boku Jakuba Gierszała na planie najnowszego filmu Jacka Borcucha "Nieulotne". Wspierają ją inne młode talenty – Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki i Michał Trzeciakowski oraz doświadczeni i utytułowani aktorzy: laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Mateusz Kościukiewicz, Magdalena Boczarska – laureatka nagrody dla najlepszej aktorki FPFF w Gdyni oraz Danuta Stenka i Renata Dancewicz.

Na przebojowej ścieżce dźwiękowej "Bejbi blues" znaleźli się m.in.: Die Antwoord, Anna Patrini, Cyberpunkers, Steve Aoki ft. Beetroots, Dick4Dick i Liroy.

Tytuł oryginalny

Bejbi Blues

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

04.01.2013

Obsada

Nikodem Rozbicki (Kuba)

Katarzyna Rosłaniec (Matka Kuby)

Mateusz Kościukiewicz (Seba)

Klaudia Bułka (Martyna)

Magdalena Berus (Natalia)

Magdalena Boczarska (Marzena, matka Natalii)

Jan Frycz (Ojciec Kuby)

Renata Dancewicz (Dorota)

Katarzyna Figura (Sąsiadka)

Danuta Stenka (Matka Kuby)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne