Trwa ładowanie...
21-02-2014 04:33

Ben Whishaw i Brendan Gleeson w filmie o sufrażystkach

Share
Ben Whishaw i Brendan Gleeson w filmie o sufrażystkach
d1mf9km

Ben Whishaw i Brendan Gleeson zagrają w dramacie "Suffragette" z Carey Mulligan w roli głównej.

Obraz opowie o początkach ruchu feministycznego. Główną bohaterką będzie Maud (Mulligan) ? radykalna feministka, która w imię obrony praw kobiet zdecyduje się na najbardziej brutalną z form walki: przemoc.

Wczoraj do obsady filmu dołączyła Meryl Streep, która wcieli się w Emmeline Pankhurst, autentyczną postać, przywódczynię brytyjskiego ruchu sufrażystek. Dziś poznaliśmy nazwiska dwóch aktorów, którzy wystąpią u boku Carey Mulligan. Będą to Ben Whishaw ("Pachnidło: Historia mordercy", "Skyfall") i Brendan Gleeson ("Harry Potter"). W filmie zagrają także Helena Bonham Carter, Romola Garai, Anne-Marie Duff i Samuel West.

Przypomnijmy, że "Suffragette" wyreżyseruje Sarah Gavron ("Brick Lane") na podstawie scenariusza Abi Morgan ("Wstyd"). Zdjęcia do filmu rozpoczną się 24 lutego.

Ben Whishaw wystąpił ostatnio w obrazie "The Zero Theorem" Terry'ego Gilliama oraz w dramacie "Lilting", który miał premierę podczas tegorocznego festiwalu Sundance. Filmografię Brendana Gleesona zamyka rola księdza w "Calvary" Johna Michaela McDonagha.

d1mf9km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mf9km
d1mf9km