Trwa ładowanie...
d3rry1o

Biały Kieł (2018)

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
Film "Biały Kieł" to najnowsza propozycja ekranizacji książki Jacka Londona o przygodach niezwykłego wilczka, który żyje wśród ludzi.
d3rry1o
2
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: KinoSwiatPL

Biały Kieł – zarys fabuły

Akcja filmu "Biały Kieł" dzieje się w czasach kolonizacji Ameryki Północnej. Film opowiada historię młodego wilczka, który jest mieszanką udomowionego psa i dzikiego wilka. W wyniku nieszczęśliwego wypadku młode szczenię odłącza się od watahy i pozostaje samo na pastwę losu. W końcu odnajduje je pewien Indianin i przygarnia do plemienia.

To jednak nie koniec przygód czworonogiego bohatera filmu "Biały Kieł". Trafia on bowiem ręce nieuczciwego kolonialisty, który wystawia go w okrutnych walkach psów. To będzie trudny czas dla młodego Białego Kła.

Biały Kieł – ciekawostki

  • Film oparty jest na książce "Biały Kieł", która w odbiorze jest niezwykle brutalna i w jasny sposób przedstawia chciwość oraz brak człowieczeństwa w ludziach. Twórcy filmu wybrali najważniejsze wątki powieści i przedstawili je w sposób odpowiedni dla młodych widzów. Mimo to zaleca się, aby na seans zabierać dzieci powyżej 7. roku życia.
  • Reżyser filmu "Biały Kieł", Alexandre Espigares brał udział w wielu projektach, między innymi animacji "Happy Feet: Tupot małych stóp 2" (2011). W 2014 roku otrzymał nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy za film "Mr Hublot". "Biały Kieł" to druga animacja w jego reżyserii.
  • Animacja "Biały Kieł" zdobyła nominację między innymi podczas Hamburg Film Festival, European Film Awards, a także Shanghai International Film Festival.
Biały Kieł (2018)
Tytuł oryginalny

Croc-Blanc

Gatunek

animacja, przygodowy

Kraj produkcji

Francja, Luksemburg, Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

21.01.2018

Data polskiej premiery

07.09.2018

Czas trwania

85 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rry1o
d3rry1o
d3rry1o