ycipk-2qrzq6
ycipk-2qrzq6

Biały Kieł (2018) - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film "Biały Kieł" to najnowsza propozycja ekranizacji książki Jacka Londona o przygodach niezwykłego wilczka, który żyje wśród ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2qrzq6
Film "Biały Kieł" (2018) inspirowany jest książką Jacka Londona Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Biały Kieł – zarys fabuły

Akcja filmu "Biały Kieł" dzieje się w czasach kolonizacji Ameryki Północnej. Film opowiada historię młodego wilczka, który jest mieszanką udomowionego psa i dzikiego wilka. W wyniku nieszczęśliwego wypadku młode szczenię odłącza się od watahy i pozostaje samo na pastwę losu. W końcu odnajduje je pewien Indianin i przygarnia do plemienia.

To jednak nie koniec przygód czworonogiego bohatera filmu "Biały Kieł". Trafia on bowiem ręce nieuczciwego kolonialisty, który wystawia go w okrutnych walkach psów. To będzie trudny czas dla młodego Białego Kła.

ycipk-2qrzq6

Biały Kieł – ciekawostki

  • Film oparty jest na książce "Biały Kieł", która w odbiorze jest niezwykle brutalna i w jasny sposób przedstawia chciwość oraz brak człowieczeństwa w ludziach. Twórcy filmu wybrali najważniejsze wątki powieści i przedstawili je w sposób odpowiedni dla młodych widzów. Mimo to zaleca się, aby na seans zabierać dzieci powyżej 7. roku życia.
  • Reżyser filmu "Biały Kieł", Alexandre Espigares brał udział w wielu projektach, między innymi animacji "Happy Feet: Tupot małych stóp 2" (2011). W 2014 roku otrzymał nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy za film "Mr Hublot". "Biały Kieł" to druga animacja w jego reżyserii.
  • Animacja "Biały Kieł" zdobyła nominację między innymi podczas Hamburg Film Festival, European Film Awards, a także Shanghai International Film Festival.

Zobacz także: Najlepsze filmy animowane dla dzieci 2018.

Tytuł oryginalny

Croc-Blanc

Gatunek

animacja, przygodowy

Kraj produkcji

Francja, Luksemburg, Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

21.01.2018

Data polskiej premiery

07.09.2018

Czas trwania

85 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada
ycipk-2qrzq6
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2qrzq6
ycipk-2qrzq6