Trwa ładowanie...
d4iyw9y

Black and White Stripes: The Juventus Story

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film dokumentalny "Black and White Stripes: The Juventus Story" to niezwykle długo wyczekiwany przez fanów piłki nożnej pełnometrażowy reportaż o jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich we Włoszech.
d4iyw9y
1
Share
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Juventus

Black and White Stripes: The Juventus Story – tematyka dokumentu

Dokument "Black and White Stripes: The Juventus Story" powstał oficjalnie w 2016 roku, ale w polskiej dystrybucji pojawia się dopiero w 2018 roku. Jego autorami są powracający do świata filmu bracia Mauro i Marco La Villa, znani z realizacji dokumentu "Hang the DJ" o najsławniejszych DJ-ach świata.

Tematem, na którym skupia się film dokumentalny "Black and White Stripes: The Juventus Story" jest historia i sukcesy klubu piłkarskiego Juventus F.C., a także sylwetki członków rodu Agnelli, który władają klubem od niemal 100 lat. Oprócz materiałów archiwalnych w dokumencie zobaczyć można wypowiedzi osób związanych z drużyną z Turynu, w tym obecnego prezesa Andrei Agnellego, Michela Platiniego, Alessandra del Piero czy Gianluigi Buffona.

Black and White Stripes: The Juventus Story – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu dokumentalnego "Black and White Stripes: The Juventus Story" powstały w Nowym Yorku i we Włoszech.
  • Pokaz przedpremierowy filmu "Black and White Stripes: The Juventus Story" miał miejsce 30 września 2016 roku na stadionie Allianz Stadium w Turynie.
  • Wraz z ukazaniem się filmu dokumentalnego "Black and White Stripes: The Juventus Story" w sprzedaży pojawiła się książka o tym samym tytule, której autorami również są bracia Marco i Mauro La Villa. Zawarta została w niej historia Juventusu F.C., kilka anegdot z planu zdjęciowego dokumentu, a także materiały, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego. Chodzi przede wszystkim o fragmenty wywiadów i zdjęcia. Poza tym przeczytać można teksty autorstwa osób związanych z klubem: Andrei Agnellego, Alessandra del Piero, Johna Elkanna, Lapo Elkanna i Gianluigi Buffona.
Black and White Stripes: The Juventus Story
Tytuł oryginalny

Bianconeri: Juventus Story

Gatunek

dokumentalny, sportowy

Kraj produkcji

Włochy, Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

10.10.2016

Czas trwania

129 min.

d4iyw9y

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iyw9y
d4iyw9y
d4iyw9y