Trwa ładowanie...
d3qz333
d3qz333
Aktualności

Błękitny Melonik Charliego dla "Rancza"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qz333

Uroczysta gala na gdańskim Targu Węglowym zakończyła 8. edycję Festiwalu Dobrego Humoru. Nagrodę Grand Prix "Błękitny Melonik Charliego" przyznano serialowi "Ranczo" w reżyserii Wojciecha Adamczyka.

O przyznaniu nagród w poszczególnych kategoriach zadecydowało jury pod przewodnictwem Janusza Morgensterna w składzie: Maria Czubaszek, Ewa Szykulska, Władysław Kozakiewicz, Adam Orzechowski, Rafał Ziemkiewicz, Zenon Żyburtowicz.

Pierwsza nagroda ma też swój wymiar finansowy - 15 tysięcy złotych, ufundowana została przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

d3qz333

"Ranczo" to zdobywający coraz większą popularność serial o młodej Amerykance polskiego pochodzenia, która przyjeżdża do Polski, by wyremontować odziedziczony na Podlasiu dworek. Na miejscu musi się zmierzyć z mentalnością mieszkańców wsi, która ukazana jest w zabawny, ale nie odbiegający od prawdy sposób.

W kategorii "Najdowcipniejszy Serial Komediowy" wygrał serial "Ale się kręci." w reżyserii Macieja Wojtyszki. W kategorii "Najdowcipniejszy Program Rozrywkowy zwyciężył program "Na stojaka! Gwiazdka z Gwiazdami" w reżyserii Janusza Morgensterna.

Za "Najzabawniejszy Talk Show" uznano program "Kuba Wojewódzki", za najlepszą aktorkę komediową -Stanisławę Celińską a aktora - Pawła Królikowskiego.

W kategorii "Najdowcipniejsza Audycja Radiowa" nagrodę przyznano audycji pt. "Polonez" autorstwa Małgorzaty Żerwe i Jarosława Zorna wyprodukowanej przez Radio Gdańsk.

Nagrody Specjalne otrzymali : Wojciech Cejrowski i Katarzyna Pakosińska. Oprócz jury, laureatów festiwalu wybierali także widzowie. Ulubionym serialem komediowym wybrano serial "Daleko od noszy", programem rozrywkowym - "Szymon Majewski Show" a gwiazdą uśmiechu wybrano Agnieszkę Dygant.

Ponadto nagrodę za całokształt twórczości przyznano Wiesławowi Michnikowskiemu.

d3qz333

Podziel się opinią

Share
d3qz333
d3qz333