WP
Aktualności

Danuta Szaflarska z diamentową nagrodą Polskiego Radia

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Danuta Szaflarska z diamentową nagrodą Polskiego Radia
(AKPA)
WP

Krakowscy hejnaliści, *Danuta Szaflarska i Jacek Kaspszyk z diamentowymi nagrodami Polskiego Radia. Z okazji 90-lecia Polskie Radio przyznało swoje najważniejsze wyróżnienia.*

Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Aktorka Danuta Szaflarska otrzymała Diamentowy Mikrofon za wybitne role w imponującej liczbie słuchowisk Polskiego Radia, za charakterystyczny zawsze rozpoznawalny głos, który towarzyszy pokoleniom słuchaczy od najmłodszych lat.

Diamentowym Mikrofonem zostali też uhonorowani krakowscy hejnaliści za owianą legendą pracę i rolę, jaką sumiennie odgrywają w historii ojczyzny i anteny Programu Pierwszego Polskiego Radia.

WP

Diamentowa Batuta trafiła do Jacka Kaspszyka. „Dla jednego z najwybitniejszych dyrygentów, od dziesięcioleci współpracującego z Polskim Radiem - jako wyraz uznania dla dyrygenckiego dorobku, z podziękowaniem za oddanie radiu publicznemu, dla którego dokonał imponującej ilości nagrań studyjnych i koncertowych” - brzmi uzasadnienie przyznania nagrody.

Diamentowy mikrofon to nagroda przyznawana od 1995 roku przez Zarząd Polskiego Radia osobowościom radiowym - pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia. Wśród wcześniejszych laureatów znaleźli się, między innymi, Stefania Grodzieńska, Irena Kwiatkowska, Bohdan Tomaszewski, Wojciech Młynarski, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Irena Santor. Diamentowa Batuta jest przyznawana za wybitne kreacje artystyczne, rozsławianie muzyki polskiej w kraju i za granicą oraz przybliżanie jej milionom słuchaczy Polskiego Radia. Wśród dotychczasowych laureatów Diamentowej Batuty znaleźli się, między innymi, Jan Krenz, Krzysztof Penderecki, Kazimierz Kord i Jerzy Maksymiuk.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP