WP

David Belle - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...

David Belle to twórca Yamakasi. Od piętnastu lat ten urodzony kaskader wypracował coś co nazwał Parcours (sztuką przemieszczania się). Jest to sztuka ulicy, która pozwala na radzenie sobie w każdej ekstremalnej sytuacji. Stworzył tę sztukę w hołdzie swojemu ojcu, którego bardzo mało znał i który był strażakiem.

WP

David debiutuje na scenie w studiu Pygmalion, chodzi na castingi, gra w filmach, również telewizyjnych (Les gens du voyage, Femme Fatale Briana de Palmy, Engrenage, Intervention divine Elie Sullimana, jest kasakaderem w Purpurowych rzekach 2), w wideoklipach (Limbo negro Ménélika, L’école du micro d’argent grupy IAM) i w zagranicznych reklamach. Jego brat wysyła do EuropaCorp kasetę demo, która wywiera ogromne wrażenie na Lucu Bessonie.

Pierwotnie Besson zamierza zatrudnić Davida do filmu Yamakasi, ale stosunki między Davidem i osobami, które wtajemniczył w sztukę przemieszczania się stają się napięte. Besson pozostaje jednak w kontakcie z Davidem. Ten, zapytany o swoją decyzję nie waha się mówiąc «chcę grać».

Luc kontaktuje go z Cyrilem Raffaellim i obydwaj mężczyźni zaprzyjaźniają się. David dostaje główną rolę w 13 Dzielnicy, gdzie gra razem z Cyrilem. «Miałem naprawdę wrażenie, że odnalazłem swoją pokrewną duszę, tyle, że w innej dyscyplinie.

Myśleliśmy w ten sam sposób, pracowaliśmy według tej samych zasad.

WP
WP
WP