Dziewczyna z lilią - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Dziewczyna z lilią” (fr. L'écume des jours, tytuł międzynarodowy: Mood Indigo) to francuski film dramatyczny z elementami fantasy z 2013 roku w reżyserii Michela Gondry’ego („Zakochany bez pamięci”). Scenariusz napisał Luc Bossi, a muzykę skomponował Étienne Charry. Za produkcję odpowiadają Luc Bossi i Arlette Zylberberg.

„Dziewczyna z lilią” to ekranizacja „Piany dni” – międzynarodowego bestsellera, określanego „najbardziej wzruszającą historią miłosną, jaka kiedykolwiek została napisana” (Raymond Queneau); autorstwa Borisa Viana – francuskiego pisarza słynącego z niezwykłej wyobraźni i nieprzeciętnego poczucia humoru.

Colin - młody i bogaty wynalazca - ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę. Colin zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.

W filmie „Dziewczyna z lilią” w rolach głównych wystąpili: Romain Duris jako Colin, Audrey Tautou – Chloé, Gad Elmaleh – Chick, Omar Sy – Nicolas, Charlotte Le Bon – Isis, Sacha Bourdo, Natacha Régnier, Philippe Torreton, Alain Chabat – Gouffé.

Tytuł oryginalny

Ecume des jours, L'

Gatunek

fantasy, dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

05.07.2013

Czas trwania

125 min.

Obsada

Luc Bossi (Chloé)

Charlotte Lebon (Isis)

Romain Duris (Colin)

Aissa Maiga (Alise)

Philippe Torreton (Jean-Sol Partre)

Omar Sy (Nicolas)

Sacha Bourdo (Mysz)

Michel Gondry (Chloé)

Gad Elmaleh (Chick)

Audrey Tautou (Chloé)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne