Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

EnergaCAMERIMAGE

Mimo że tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE zepchnięta została do wirtualnego podziemia, idea pozostaje nadal taka sama – jest to wydarzenie organizowane z miłości oraz pasji do ruchomych obrazów, i poświęcone różnym aspektom sztuki autorów zdjęć. Jest to zatem ten sam Festiwal, który od lat inspiruje nie tylko zawodowych twórców filmowych, ale i zwykłych amatorów kina z całego świata. Wymuszone trudnymi czasami ograniczenia, które zostały nam narzucone, w rzeczywistości dają pole do rozwinięcia skrzydeł i dotarcia do nowej publiczności dzięki nieograniczonym możliwościom globalnej sieci. Takie jest właśnie toruńskie EnergaCAMERIMAGE, które tym razem gości na ekranach telewizorów, monitorów czy tabletów wszystkich Państwa, którzy zechcą wspólnie z nami celebrować piękno X muzy

Share
EnergaCAMERIMAGE
Źródło: Materiały prasowe
d86you9

Mimo że tym razem spotykamy się w przestrzeni wirtualnej, serce Festiwalu niezmiennie bije w gościnnym Toruniu, mieście, które jest nie tylko jego kolebką, bowiem właśnie tu odbyło się pierwszych siedem edycji Festiwalu, ale przede wszystkim miejscem, w którym po latach EnergaCAMERIMAGE znalazł bezpieczną przystań, powracając tu w 2019 roku. To wreszcie tutaj, w mieście Mikołaja Kopernika, powołana została do życia polska instytucja kultury Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE, która w ciągu najbliższych lat swą działalnością rozsławi na cały świat nie tylko Toruń, ale też cały region kujawsko-pomorski, a Festiwalowi EnergaCAMERIMAGE zapewni możliwość stałego rozwoju w odpowiednich warunkach.

Mimo wielu ograniczeń stawianych przez restrykcyjne umowy licencyjne, uniemożliwiające projekcje online niektórych filmów, ciągle mamy Państwu wiele atrakcji do zaoferowania. Przed nami pokazy filmowe, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, a także niezapomniane chwile w towarzystwie Philippe’a Rousselota, Viggo Mortensena, George’a Clooneya, Spike’a Lee, Rogera Deakinsa, Vittoria Storaro, Łukasza Żala, Agnieszki Holland i wielu innych, którzy przemówią do nas językiem swoich najnowszych filmów lub podzielą się tajnikami swych warsztatów w trakcie seminariów i paneli dyskusyjnych.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Fot. Łukasz Klimkiewicz

d86you9

Mimo że w tym roku spotykamy się wyłącznie w internecie, spotkanie to nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie i gościnność położonego w sercu Kujaw i Pomorza miasta Torunia, a także naszych nieocenionych sponsorów i partnerów, w tym ARRI, HAWK, ZEISS, SONY, HARKNESS, CANON, MERCEDES-BENZ AUTO FRELIK i wiele innych firm, które mimo pandemii trwają przy nas, walcząc o to, by Festiwal EnergaCAMERIMAGE przetrwał te trudne chwile i za rok powrócił do dawnej postaci.

Dziś skupmy się jednak na trwającym właśnie w e-Toruniu święcie kina i kolekcjonujmy niezapomniane chwile z filmami z najwyższej półki, do czego niezmiennie zachęcamy wszystkich wraz z naszym sponsorem tytularnym Energa Grupa Orlen, Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim oraz Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim

d86you9

Podziel się opinią

Share
d86you9
d86you9