Trwa ładowanie...
ycipk-s1lcxv
Aktualności

Eowina z "Władcy Pierścieni" w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miranda Otto w roli Eowiny z Rohanu we 'Władcy Pierścieni'
Miranda Otto w roli Eowiny z Rohanu we 'Władcy Pierścieni'
ycipk-s1lcxv

W Sanoku trwają zdjęcia do filmu "Belladonna", wspólnej produkcji Polski i Australii. Jedną z głównych ról zagra Australijka Miranda Otto, znana z "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona.

"Belladonna" to historia o miłości, w której splatają się dwa wątki - wydarzenia z XV-wiecznej Polski rozgrywają się równocześnie z akcją umieszczoną we współczesnej Australii - zdradziła producent filmu, Małgorzata Corvalan.

Bohater opowieści, młody lekarz Luke, tuż przed ślubem z energiczną Katherine poddaje się hipnozie. Chce wyjaśnić przyczynę dręczących go lęków. Podświadomość prowadzi go w dziwny, niepokojący świat sprzed setek lat - świat czarownic.

ycipk-s1lcxv

Zdjęcia do filmu kręcone są w Australii i Polsce. Średniowieczna część historii rozgrywa się w Polsce.

"- Dzikie lasy i malownicze górskie pejzaże Parku Etnograficznego w Sanoku stanowią fantastyczną scenografię dla wieloznacznej opowieści, przesyconej aurą mistycyzmu" - oceniła Corvalan.

Film reżyseruje Annika Glac, która urodziła się w Polsce, a potem, jeszcze jako dziecko, wyemigrowała do Australii. "Belladonna" jest pierwszym pełnometrażowym filmem fabularnym, który wyreżyseruje.

Obraz ma trafić na ekrany kin wiosną 2008 roku, będzie trwał 90 minut. Wystąpią w nim polscy i australijscy aktorzy.

ycipk-s1lcxv

Miranda Otto znana jest m.in. z dwóch części filmowej trylogii "Władca Pierścieni" Petera Jacksona - "Dwóch Wież" i "Powrotu Króla", gdzie wcieliła się w rolę Eowiny z Rohanu, a także z roli w "Cienkiej czerwonej linii" Terrence'a Malicka.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-s1lcxv

ycipk-s1lcxv
ycipk-s1lcxv