Trwa ładowanie...
dnmfbun

Escape Plan, The

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
dnmfbun

„The Escape Plan” to amerykański thriller z 2013 roku. Początkowo w fotelu reżysera miał zasiąść Antoine Fuqua, jednak filmowiec ostatecznie zrezygnował z posady. Studio Summit znalazło jego zastępcę, Mikaela Håfströma. Scenariusz napisał Miles Chapman oraz Jason Keller, a za produkcję odpowiadają Mark Canton i Randall Emmett.

W filmie "The Escape Plan" Sylvester Stallone zagrał główną rolę. Gwiazdor wcielił się w postać Raya Breslina, światowej sławy specjalisty od zabezpieczeń. Po przeprowadzeniu analizy wielu więzień Breslin projektuje zakład karny, z którego nie można uciec. Wkrótce bohater sam trafia do stworzonego przez siebie labiryntu, ale ponieważ nie poczuwa się do winy, próbuje uciec z doskonałego więzienia.

Pierwotnie Breslina miał zagrać Bruce Willis. Gdy aktor zrezygnował z udziału w projekcie, zastąpił go Arnold Schwarzenegger, który niedługo później także podziękował za rolę. Jego miejsce zajął Stallone. Ostatecznie jednak Schwarzenegger wcielił się w postać innego więźnia, Churcha, który na zewnątrz jest prawdziwym twardzielem, lecz w rzeczywistości jest całkiem sympatycznym facetem, który dba o to, by penitencjariusze nie utracili człowieczeństwa. Church to więzień o złożonej osobowości, który potrafi wesprzeć pozostałych osadzonych w najtrudniejszych chwilach.

W filmie „The Escape Plan” zagrali również: Jim Caviezel jako Willard Hobbes, Vincent D'Onofrio - Lester Clark, Sam Neill - Dr. Emil Kaikev, Vinnie Jones – Drake, 50 Cent – Hush, Amy Ryan - Abigail Ross.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnmfbun
dnmfbun
dnmfbun