Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: Velvet Spoon

Eugene Kotlyarenko. Z Ukrainy do Hollywood

Eugene Kotlyarenko urodził się w Odessie w 1986 roku, ale po rozpadzie Związku Radzieckiego jego rodzice szybko zabrali go do Stanów Zjednoczonych, by tam rozwijał karierę i spełniał marzenia. Jego nazwisko już niebawem może znaczyć bardzo wiele w Hollywood.

 Źródło: materiały partnera
d4mtysf

Wszystko za sprawą "Spree". Choć Kotlyarenko kręci filmy od dekady – ma na koncie głównie niskobudżetowe tytuły, takie jak "SkyDiver" i "Wobble Palace" – wchodzące właśnie do kin "Spree" jest jego najważniejszym tytułem. Do głównych ról Eugene’owi udało się zatrudnić znanego ze "Stranger Things" Joe Keery’ego i Davida Arquette, a do produkcji filmu namówił samego Drake’a, rozpoznawalnego na całym świecie muzyka, który odpowiada też za produkcję szalenie popularnego serialu "Euforia".

SPREE (2020) - Reżyser SPREE Eugene Kotlyarenko zaprasza do kin, w kinach od 13 maja

"Spree" opowiada o kierowcy aplikacji taksówkarskiej, który marzy o zrobieniu kariery w Internecie. Ponieważ jego plany nie wypalają, postanawia zabijać swoich pasażerów, transmitując zbrodnie na żywo w Internecie. Wszystko dla lajków i sławy.

d4mtysf

Eugene Kotylarenko powtarza w wywiadach, że stara się oddać w swoich filmach klimat nowych mediów i eksperymentować z ich materią. To dlatego "Spree" zostało w całości nakręcone za pomocą smartfonów i kamer GoPro, a na ekranie niemal cały czas pojawiają się komentarze widzów i emotikony.

"Spree" ogląda się przez to nie tyle jak film, ale jak przerażającą – i przy tym pouczającą – transmisję na żywo z poczynań młodego człowieka, który brnie do sławy po trupach. To jednocześnie szalona przejażdżka i kąśliwy komentarz do świata, w którym liczba followersów jest ważniejsza niż ludzkie życie.

Film wchodzi do kin w całej Polsce już 13 maja. Lista kin: https://spree-film.pl/

SPREE (2020) - zwiastun PL, w kinach od 13 maja

Informacja prasowa: Velvet Spoon
d4mtysf
d4mtysf