Trwa ładowanie...

''Felix, Net i Nika'' już w kinach! Kim są bohaterowie?

Share
''Felix, Net i Nika'' już w kinach! Kim są bohaterowie?
Źródło: Pheonix
d3oaaos

Już dziś (piątek, 28 września) możemy oglądać w kinach film *„Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”, który powstał na podstawie prozy Rafała Kosika, ulubionego autora polskiej młodzieży.*

Pisarz, który jest współtwórcą scenariusza – wraz z reżyserem Wiktorem Skrzyneckim – nie krył, że realizacja filmu była i dla niego wielką przygodą.
– Parę razy odwiedziłem ekipę, mieliśmy też gorącą linię telefoniczną. Ale podczas realizacji starałem się po prostu nie przeszkadzać. Praca całej ekipy wywarła na mnie spore wrażenie. To dziwne i jakoś wzruszające widzieć, jak własna wizja się materializuje. Zdarzyło się, że młodzi aktorzy, grający główne role, poprosili o korektę dialogów. – Bohaterowie znaleźli się w czasach II wojny światowej i musieli przechytrzyć jedną z postaci, która znała polski, ale nie znała współczesnego języka młodzieżowego – opowiadał pisarz.

– Tak więc dzieciaki użyły komputerowego slangu. Młodzi aktorzy przerobili mój tekst, bo uważali, że oryginał brzmiał nieco sztucznie. Spisali się świetnie. Kim są bohaterowie filmu i na czym polega ich wyjątkowość?
– Felix ma umiejętności przywódcze, jest bardzo odważny i, podobnie jak Net, błyskotliwy, pełen pomysłów. Specjalizuje się w elektronice – wyjaśniał Kamil Klier, wcielający się w tę postać.

d3oaaos

Klaudia Łepkowska tak mówiła o granej przez siebie Nice: – Jest bardzo tajemnicza, ze względu na różne przykrości, które spotkały ją w życiu.
Maciej Stolarczyk (Net) zdradzał zaś: – Net to inteligentny, dowcipny i... tchórzliwy chłopak. A reżyser uzupełniał: – Net jest współczesnym dzieckiem, które rozumie świat wirtualny.

Gimnazjaliści Felix, Net i Nika przeżywają podczas wakacji niezwykłą podróż w czasie. Felix (Klier) jest młodym wynalazcą, Net (Stolarczyk) znakomicie zna się na komputerach, a Nika (Łepkowska) ma zdolności paranormalne. Towarzyszy im Manfred (głos Cezarego Pazury), program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód młodzi bohaterowie napotykają wiele trudności i niebezpieczeństw, ale siła ich przyjaźni i nadzwyczajne umiejętności pomogą im wyjść cało z największych opresji.

d3oaaos

Podziel się opinią

Share
d3oaaos
d3oaaos