Trwa ładowanie...
d1wf528

Gloria Allred

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1wf528
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Gloria Allred" to film dokumentalny z 2018 roku, zrealizowany dla platformy Netflix. Opowiada o znanej amerykańskiej prawniczce, zagorzałej obrończyni praw kobiet.

Gloria Allred – opis

Film "Gloria Allred" przybliża postać najgłośniejszej prawniczki Ameryki, która podejmuje najbardziej medialne sprawy sądowe.

Gloria Allred urodziła się w Filadelfii i ukończyła anglistykę na tamtejszym uniwersytecie. Rozpoczęła pracę jako nauczyciel języka angielskiego. Kilka lat później zaczęła się interesować prawami człowieka. Na studia prawnicze Gloria Allred zdecydowała się jednak dopiero po gwałcie, który przeżyła podczas wakacji w Acapulco.

Prawniczka Gloria Allred reprezentowała ofiary gwałtów i molestowania seksualnego. Wystąpiła przeciwko znanym osobistościom takim jak Bill Cosby, Arnold Schwarzenegger czy David Boreanaz. Poza tym wysłała list otwarty do instytucji broniących praw dziecka, po tym, jak Michael Jackson trzymał swojego syna poza balustradą balkonu w hotelu w Berlinie.

W karierze Glorii Allred znalazły się również inne medialne sprawy sądowe. Reprezentowała bowiem rodzinę transpłciowej nastolatki, pobitej na śmierć po ujawnieniu faktu, że urodziła się chłopcem. Za sprawą Glorii Allred i Hunter Tylo, która została zwolniona z powodu zajścia w ciążę, zmieniła się także sytuacja ciężarnych aktorek.

Film dokumentalny "Gloria Allred" realizowany jest dzięki materiałom archiwalnym i wywiadami ze wspólnikami i przyjaciółmi Glorii Allred, a także z nią samą.

Zobacz więcej najlepszych filmów dokumentalnych 2018 roku.

Gloria Allred
Tytuł oryginalny

Seeing Allred

Gatunek

film dokumentalny

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

21.01.2018

Czas trwania

96 min.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wf528
d1wf528
d1wf528