Trwa ładowanie...
12-10-2006 15:34

Grand Prix 5. Festiwalu Prapremier

Grand Prix 5. Festiwalu Prapremier
d2mutiu
d2mutiu

Spektakl "Mojo Mickybo" szczecińskiego Teatru Krypta zwyciężył w konkursie 5. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. W tegorocznej edycji o Grand Prix ubiegało się 10 spektakli teatralnych ubiegłego sezonu.

Grand Prix, w wysokości 18 tysięcy złotych, za adaptację, reżyserię i wykonanie spektaklu Mojo Mickybo Teatru Krypta w Szczecinie, otrzymali: Grzegorz Falkowski, Paweł Niczewski i Wiktor Rubin.

"- Nagrodę przyznajemy za umiejętność sugestywnego kreowania scenicznego świata wyłącznie środkami aktorskimi i precyzyjną reżyserią; za harmonijne łączenie humoru z liryzmem i refleksją oraz wspaniały kontakt z widownią" - powiedział przewodniczący festiwlowego jury Cezary Niedziółka.

Nagrodę za reżyserię, w wysokości 6 tysięcy złotych, za przedstawienie Napis Teatru Współczesnego w Szczecinie, otrzymała Anna Augustynowicz, "za doskonałość warsztatu i konsekwentną formę, która ze sztuki obyczajowej czyni traktat o języku i groźnej sile popularnych sloganów".

d2mutiu

Wyróżnienia aktorskie przyznano: Wiesławowi Cichemu, Mariuszowi Kilijanowi i Wojciechowi Mecwaldowskiemu z Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz Małgorzacie Rożniatowskiej z Teatru Wytwórnia w Warszawie; za najlepszą młodą aktorkę uznano Mariettę Żukowską z łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza.

W konkursie festiwalowym zaprezentowano w ciągu tygodnia dziesięć spektakli zrealizowanych na polskich scenach w ubiegłym sezonie. Oprócz tego odbyły się trzy przedstawienia pozakonkursowe, koncerty i warsztaty teatralne.

Tegoroczna edycja festiwalu była ostatnią przygotowaną przez Adama Orzechowskiego - pomysłodawcę imprezy i do niedawna dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Orzechowski od lipca kieruje gdańskim Teatrem Wybrzeże, a jego fotel w Bydgoszczy zajmie w listopadzie Paweł Łysak, który zadeklarował już chęć kontynuacji festiwalu.

d2mutiu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mutiu