Trwa ładowanie...
Aktualności

Gwiazdy na festiwalu w Gdyni. Mamy wywiady!

Share
Gwiazdy na festiwalu w Gdyni. Mamy wywiady!
Źródło: Materiały prasowe
d3r91fu

Mamy dla Was wiele nowych wywiadów z aktorami i twórcami prosto z 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Zapraszamy do obejrzenia.

Festiwal ten jest wizytówką polskiego kina. Biorą w nim udział najlepsze filmy i najważniejsi twórcy roku. Nowe pokolenia artystów stają w szranki z mistrzami kinematografii zaś młodzi filmowi krytycy reinterpretują klasykę polskiego kina. Co roku o wielką nagrodę Złotych Lwów walczą najnowsze polskie filmy. Gdynia - Festiwal Filmowy jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez filmowych w Polsce i jedyną, która promuje polską kinematografię na tak wielką skalę. Spotkanie w Gdyni jest okazją do obejrzenia tego w co polskim kinie najlepsze oraz do rozmowy.


Paweł Pawlikowski: "Lubię filmy, które są nieprzewidywalne"

Reżyser filmu "Ida", Paweł Pawlikowski, opowiada, jakie filmy go fascynują oraz co charakteryzuje dobrze napisaną postać. Pawlikowski wspomina też spotkanie z pierwowzorem filmowej Wandy Heleną Wolińska-Brus. W "Idzie", w postać Wandy wciela się Agata Kulesza.

d3r91fu

>>> ZOBACZ WYWIAD Z PAWŁEM PAWLIKOWSKIM <<<


Agata Trzebuchowska: "To najbardziej intymny film Pawła"

Agata Trzebuchowska wciela się w tytułową rolę w "Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Akcja filmu dzieje się w latach 60. XX wieku. i opowiada historię młodej zakonnicy, która przed złożeniem ślubów postanawia poznać historię swojej rodziny i w tym celu odwiedza swoją jedyną, żyjącą krewną. W rozmowie z Orange.pl opowiada, jak wyglądała praca na planie. Aktorka zdradza również czym zajmuje się prywatnie i jak odległe jest to od aktorstwa.

d3r91fu

>>> ZOBACZ WYWIAD Z AGATĄ TRZEBUCHOWSKĄ <<<


Agata Kulesza: "Paweł Pawlikowski jest niezwykłym reżyserem"

Agata Kulesza, odtwórczyni roli Wandy, opowiada nam o pracy nad filmem „Ida” i współpracy z reżyserem Pawłem Pawlikowskim. Aktorka zdradziła również, którą rolę ze swojego dorobku uznaje za najtrudniejszą.

d3r91fu

>>> ZOBACZ WYWIAD Z AGATĄ KULESZĄ <<<


Smarzowski: "To naprawdę mocna edycja festiwalu"

"Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których, poza pracą, łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartek Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

d3r91fu

Najnowszy obraz Wojciecha Smarzowskiego bierze udział w konkursie głównym 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Reżyser podzielił się z nami refleksjami na temat gdyńskiego święta kina, zdradził także tytuły filmów konkursowych, które zrobiły na nim duże wrażenie. Smarzowski wyjawia także, nad jakimi projektami pracuje obecnie.

>>> ZOBACZ WYWIAD Z WOJCIECHEM SMARZOWSKIM <<<


Producentka "Bejbi blues": "Wiem, czemu nasz film zdenerwował tylu ludzi"

Najnowszy film Kasi Rosłaniec - "Bejbi blues" - nominowany jest w tym roku do nagrody głównej na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Jest to obraz współczesnej młodzieży, pokolenia facebooka i telefonów komórkowych, które w świecie pełnym gadżetów i kolorowych magazynów nie potrafi odnaleźć samych siebie. A przede wszystkim jest spragnione miłości, prawdziwego domu i ciepła rodzinnego.

Podczas Berlinale 2013 obraz otrzymał Kryształowego Niedźwiedzia za najlepszy film w sekcji "Generation".

Za nami rozmowa z producentką filmu, Agnieszką Kurzydło o tym, dlaczego "Bejbi blues" tak bardzo rozsierdził dorosłych widzów oraz o kulturowych różnicach między Europą a Ameryką Północną wpływających na różny odbiór filmu.

>>> ZOBACZ WYWIAD Z PRODUCENTKĄ "BEJBI BLUES" <<<

d3r91fu

Podziel się opinią

Share
d3r91fu
d3r91fu