Gwiazdy TVN lepsze od reprezentacji Sejmu

Gwiazdy TVN lepsze od reprezentacji SejmuŹródło: AKPA
d28p9mi
d28p9mi

Drużyna gwiazd TVN pokonała w charytatywnym meczu odbywającym się na stadionie warszawskiej Legii reprezentacje Sejmu 3:1. Obie drużyny dopingowało ponad 12 tys. widzów.

Organizatorem charytatywnego meczu "Wielki rewanż: Gwiazdy TVN kontra Sejm RP" są Fundacja TVN "nie jesteś sam" oraz TVN. Całkowity dochód z meczu przeznaczony zostanie na zakup karetek pogotowia dla szpitali dziecięcych; jedną otrzyma szpital w Sokołowie Podlaskim, drugą - Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.

Na bramkę strzeloną w pierwszej połowie spotkania przez posła PiS Jacka Kurskiego odpowiedzieli w drugiej połowie z rzutu karnego dziennikarz telewizji N-Sport Piotr Popowski oraz dziennikarz TVN24 Łukasz Grass, który strzelił dwa gole.

Mecz z trybuny honorowej oglądał m.in. marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Zeszłoroczny mecz obydwu drużyn zakończył się wynikiem 3:0 dla reprezentacji Sejmu RP.

d28p9mi

W tym roku na murawie boiska Sejm RP reprezentowali przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. Kapitanem tej drużyny był wicepremier, szef MSWiA Grzegorza Schetyna.

Z PO - oprócz Schetyny - Sejm reprezentowali m.in: były piłkarz, obecnie poseł Roman Kosecki, wiceszef klubu - Grzegorz Dolniak oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Klub PiS wystawił do gry m.in. posła Jacka Kurskiego, rzecznika prasowego klubu Mariusza Kamińskiego oraz posła Krzysztofa Jurgiela.

W drużynie sejmowej klub Lewicy reprezentowali m.in. Ryszard Kalisz i były przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak. PSL wystawiło do gry jedynie posła Marka Sawickiego.

Kapitanem drużyny Gwiazd był Prezes TVN Piotr Walter. W skład drużyny TVN weszli m.in. dziennikarze Kamil Durczok, Tomasz Sianecki, Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski, Bogdan Rymanowski, Olivier Janiak oraz wiceprezes Zarządu ITI Łukasz Wejchert.

"Wielki rewanż: Gwiazdy TVN kontra Sejm RP" jest już szóstym charytatywnym meczem piłkarskim zorganizowanym m.in. przez Fundację TVN "nie jesteś sam".