WP
WP

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo 3D - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo” (Star Wars: Episode I - The Phantom Menace) to chronologicznie pierwsza część sagi „Gwiezdne wojny”. Obraz powstał w 1999 roku jako czwarty z kolei film tej kultowej serii. Film wyreżyserował sam George Lucas, twórca sagi. Muzykę skomponował John Williams, twórca muzyki także do „Harry’ego Pottera”, „Indiany Jonesa” czy tez „Supermana”. W 2012 roku produkcja doczekała się ponownej dystrybucji w kinach, tym razem w wersji trójwymiarowej.

"Gwiezdne wojny", "Imperium kontratakuje", "Powrót Jedi" oraz ich wersje specjalne gromadziły przed ekranami całe pokolenia widzów oferując im wszystko to, co stanowi o sile kina, chwile pełne napięcia, grozy i humoru, wielką przygodę i wspaniałą zabawę, opowieść o walce dobra ze złem i konflikcie między człowiekiem a techniką. Nic dziwnego, że pod koniec lat 90-tych Lucas postanowił nakręcić nową trylogię, opowiadającą o dzieciństwie Anakina Skywalkera, przyszłego Dartha Vadera.

Anakin (Jake Lloyd) poznaje swoje przeznaczenie i wyrusza w podróż, której tłem będzie galaktyka stojąca w obliczu konfliktu zagrażającego jej istnieniu. Darth Vader jest obiecującym dziewięciolatkiem o imieniu Anakin Skywalker, a Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) - młodym i ambitnym rycerzem Jedi. Historia zaczyna się gdy Rycerze Jedi ewakuują królową Padmé Amidalę (Natalie Portman) z jej planety Naboo. Ich uszkodzony statek ląduje na pustynnej planecie Tatooine. Mieszka na niej obdarzony niezwykłą mocą Anakin. Według Qui-Gona (Liam Nelson) to właśnie on jest wybrańcem który ma przywrócić równowagę mocy.

"Gwiezdne wojny" to nic innego jak współczesna baśń filmowa zrodzona siłą wyobraźni George'a Lucasa. Lucas wzbogacił swoją epicką opowieść, opartą na znanym z setek podań i mitów motywie odysei bohatera, o elementy zaczerpnięte z charakterystycznych dla amerykańskiej kultury masowej westernów i awanturniczych opowieści oraz legend o japońskich samurajach.

Tytuł oryginalny

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 3D

Gatunek

przygodowy, sci-fi

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1999

Data światowej premiery

10.02.2012

Czas trwania

136 min.

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP