''Hobbit'': Światowa premiera w Nowej Zelandii! [foto]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Hobbit'': Światowa premiera w Nowej Zelandii! [foto]
(AP)

Dziś w Embassy Theatre w Wellington w Nowej Zelandii odbyła się uroczysta, światowa premiera filmu „Hobbit: Niezwykła podróż 3D”** – pierwszej części nowej trylogii w reżyserii Petera Jacksona (**„Władca pierścieni”), zrealizowanej według prozy J.R.R. Tolkiena.

Stolicę Nowej Zelandii opanowała „hobbitowa gorączka”. Jak podaje Huffington Post, koszt premiery to 1,1 miliona dolarów nowozelandzkich (900 tysięcy USD)!

Podziel się

Przygotowano liczący 500 jardów (blisko 460 metrów) czerwony dywan, po którym przeszli twórcy filmu, gwiazdy „Hobbita” i „Władcy pierścieni”oraz zaproszeni goście. Spodziewani byli m.in. Martin Freeman (Bilbo Baggins), Sir Ian McKellen(Gandalf) i Andy Serkis (Gollum). Tysiące fanów pragnęło wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Turyści ściągali do Wellington z całego świata!

Teraz Wellington jest na pewno „Środkiem Śródziemia”. To nieoficjalna nazwa, czy też swoisty przydomek miasta, który ma funkcjonować m.in. na znaczkach pocztowych. Jak mówiła pani** Celia Wade-Brown**, burmistrz Wellington, to doskonała okazja, by miasto pokazało swą kreatywność i swoje możliwości: – To dla nas wielka szansa, by zabłysnąć na oczach całego świata.

Podziel się

Z kolei reżyser Peter Jackson, sam mieszkaniec Wellington, deklarował: – Mówię to w imieniu hobbitów, krasnoludów, elfów i orków – to miasto zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. To tutaj zaczęła się nasza podróż. I tu chcemy świętować wypuszczenie„Hobbita” w świat.

Akcja filmu toczy się 60 lat przed zdarzeniami z „Władcy pierścieni”. Scenariusz powstał nie tylko na podstawie głównej nitki fabularnej tolkienowskiego „Hobbita”. Uwzględniono także informacje zawarte w przypisach do „Władcy pierścieni”, które w powieści zajmują aż 125 stron i które rzucają światło na historię Śródziemia. Są tam odniesienia do czasów, w których rozgrywa się akcja „Hobbita”. Jackson tłumaczył: – To materiał o wiele poważniejszy, w ciemniejszej tonacji, zbliżonej do „Władcy pierścieni”. Chcieliśmy połączyć humor i wdzięk „Hobbita” z tłem nakreślonym w przypisach. Tak więc na ekrany kin powraca Bilbo Baggins, Gandalf, krasnoludy (aż 13!) i elfy oraz oczywiście
Gollum. Zaczyna się nowa, wielka przygoda...

Podziel się

**„Hobbit: Niezwykła podróż 3D” w kinach w Polsce od 28 grudnia!**

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.