Trwa ładowanie...
d4b8c2z

Ignacy Loyola

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Ignacy Loyola" to film religijny i historyczny z 2016 roku. Przedstawia żywot świętego Kościoła katolickiego o tym właśnie nazwisku.
d4b8c2z
Share
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Ignacy Loyola – zarys fabuły

Życiorys Ignacego Loyoli jest bardzo burzliwy. Urodził się bowiem jako syn feudała baskijskiego i od najmłodszych lat opływał w luksusie. Był lekkoduchem i kobieciarzem, który obracał się w doborowym towarzystwie. Jako żołnierz uznawany był za bezwzględnego.

Pewnego jednak dnia Ignacy Loyola doznaje przemiany. Wewnętrzny konflikt z samym sobą oraz głęboka depresja doprowadza go do Boga i uczy miłosierdzia. Od tej pory zostaje ascetą i głosi płomienne nauki. Znane są przede wszystkim ćwiczenia duchowe Ignacego Loyoli, które stały się przyczyną postawienia go przed Inkwizycją pod zarzutem głoszenia herezji.

Film "Ignacy Loyola" to wierne odzwierciedlenie historii świętego, w którym widz może obserwować upadek grzesznika i narodziny człowieka pobożnego.

Ignacy Loyola – premiera

Film "Ignacy Loyola" został wydany w Hiszpanii i kilkudziesięciu innych państwach w 2016 roku. Polski dystrybutor z kolei udostępnił obraz dopiero w styczniu 2018 roku.

Zobacz więcej najlepszych filmów religijnych 2018 roku.

Ignacy Loyola
Tytuł oryginalny

Ignacio de Loyola

Gatunek

film religijny, film historyczny

Kraj produkcji

Hiszpania, Filipiny

Rok produkcji

2016

Data światowej premiery

27.07.2016

Data polskiej premiery

12.01.2018

Czas trwania

118 min.

Obsada
d4b8c2z

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b8c2z
d4b8c2z
d4b8c2z