ycipk-520qzd
ycipk-520qzd

Ignacy Loyola - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
"Ignacy Loyola" to film religijny i historyczny z 2016 roku. Przedstawia żywot świętego Kościoła katolickiego o tym właśnie nazwisku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-520qzd
Ignacy Loyola to święty Kościoła katolickiego Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Ignacy Loyola – zarys fabuły

Życiorys Ignacego Loyoli jest bardzo burzliwy. Urodził się bowiem jako syn feudała baskijskiego i od najmłodszych lat opływał w luksusie. Był lekkoduchem i kobieciarzem, który obracał się w doborowym towarzystwie. Jako żołnierz uznawany był za bezwzględnego.

Pewnego jednak dnia Ignacy Loyola doznaje przemiany. Wewnętrzny konflikt z samym sobą oraz głęboka depresja doprowadza go do Boga i uczy miłosierdzia. Od tej pory zostaje ascetą i głosi płomienne nauki. Znane są przede wszystkim ćwiczenia duchowe Ignacego Loyoli, które stały się przyczyną postawienia go przed Inkwizycją pod zarzutem głoszenia herezji.

ycipk-520qzd

Film "Ignacy Loyola" to wierne odzwierciedlenie historii świętego, w którym widz może obserwować upadek grzesznika i narodziny człowieka pobożnego.

Ignacy Loyola – premiera

Film "Ignacy Loyola" został wydany w Hiszpanii i kilkudziesięciu innych państwach w 2016 roku. Polski dystrybutor z kolei udostępnił obraz dopiero w styczniu 2018 roku.

Zobacz więcej najlepszych filmów religijnych 2018 roku.

Tytuł oryginalny

Ignacio de Loyola

Gatunek

film religijny, film historyczny

Kraj produkcji

Hiszpania, Filipiny

Rok produkcji

2016

Data światowej premiery

27.07.2016

Data polskiej premiery

12.01.2018

Czas trwania

118 min.

Obsada
ycipk-520qzd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-520qzd
ycipk-520qzd