Trwa ładowanie...
dxanwlw
Aktualności

Ile osób oglądało zaprzysiężenie Baracka Obamy?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama
Barack Obama (ONS.pl)
dxanwlw

Wirtualnemedia.pl donoszą, że zaprzysiężenie Baracka Obamy, które transmitowane było we wtorek po godz. 18.00 na antenie czterech kanałów informacyjnych, przyciągnęło przed telewizory w sumie 2 mln widzów, dając emitującym ja stacjom 14 proc. udziału - wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

Najwięcej widzów w tym czasie zgromadziła stacja TVP Info, którą oglądało 1,4 mln osób. Konkurencyjna TVN 24 przyciągnęła 0,5 mln oglądających.

Poza transmisją samego zaprzysiężenia, stacje informacyjne przygotowały całe bloki związane z tym wydarzeniem, w ramach których nadawały specjalne materiały czy rozmowy z gośćmi. W sumie we wtorkowe popołudniu i wieczór poświęciły one Barackowi Obamie 5 godzin i 47 minut.

dxanwlw

Najdłuższe pasmo specjalne wyemitował kanał TVP Info, który zanotował również najlepsze wyniki oglądalności - ponad 1 mln widzów i 8,1 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Na drugim miejscu znalazła się TVN 24 ze średnią widownią wynoszącą 0,5 mln osób i z udziałem 3,6 proc. Trzeci był Polsat News, który miał 60 tys. widzów i 0,4 proc. udziału.

Informacje o zaprzysiężeniu prezydenta USA były również istotnym elementem wieczornych wydań programach informacyjnych w głównych stacjach. Największa oglądalność miały "Wiadomości" TVP 1, które przyciągnęły 5,6 mln widzów, na drugim miejscu znalazły się "Fakty" TVN z widownią wynoszącą 4,7 mln osób, a na trzecim "Wydarzenia" (3,3 mln).

dxanwlw

Podziel się opinią

Share
dxanwlw
dxanwlw