Trwa ładowanie...
30-07-2009 13:01

Iran zagłusza polską telewizję

Iran zagłusza polską telewizję
d54i7lv
d54i7lv

Ostatnio występują utrudnienia w odbiorze satelitarnym kanału TVS, który nadawany jest za pośrednictwem satelity Hot Bird. Ich powodem jest zagłuszanie przez władze Iranu sygnału tych stacji, które relacjonowały i komentowały wydarzenia po wyborach prezydenckich w tym kraju - informuje serwis Wirtualnemedia.pl.

Kanały zagłuszane przez Iran znajdują się na tym samym transponderze satelitarnym, z którego nadaje śląska telewizja. - Pierwsze problemy z odbiorem naszego sygnału pojawiły się cztery miesiące temu i początkowo myśleliśmy, że ma to związek z pogodą. Zakłócenia zaczęły się jednak powtarzać. Najgorzej było w miniony poniedziałek, gdy przerwa w emisji satelitarnej trwała aż od 15.30 do 22.00 - mówi nam Marta Piotrowska z działu kontaktu z mediami i widzami TVS.

Jak informuje nas Piotrowska, Eutelsat zapewnił stację, że już uporał się z tym problemem i więcej zakłóceń już nie będzie. Jeśli jednak tak się nie stanie, to TVS zamierza zwrócić się do operatora z prośbą o przeniesienie sygnału na inny transponder.

W czerwcu br. z powodu zagłuszania przez Iran stacji BBC Persian, kłopoty z odbiorem kanałów tematycznych BBC z Hot Birda mieli też abonenci Cyfrowego Polsatu.

d54i7lv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d54i7lv