Jeden dzień - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Pozornie trudno o mniej dobraną parę niż Emma i Dexter. Ona – niepoprawna idealistka i marzycielka, brak jej siły przebicia. On – pewny siebie przystojniak i prawdziwy król życia. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. On od razu dostaje to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu. Spotykają się w dniu rozdania dyplomów i spędzają ze sobą noc, która okaże się naprawdę inna niż wszystkie.

Przez najbliższe 20 lat widują się zawsze 15 lipca, by rozmawiać o swoich związkach, sukcesach, niespełnionych marzeniach i rozczarowaniach. Spotykają się w różnych momentach życia, by uświadomić sobie, że to czego tak rozpaczliwie szukają jest bliżej niż myśleli.

Adaptacja światowego bestsellera Davida Nichollsa z udziałem nominowanej do Oscara Anne Hathaway („Diabeł ubiera się u Prady”) i Jima Sturgessa („Niepokonani”) to opowieść o bratnich duszach, wielkiej przyjaźni i krętych drogach prowadzących do miłości. "Jeden dzień" to filmowy romans w reżyserii Lone Scherfig, twórczyni „Była sobie dziewczyna”, wpisujący się w tradycję brytyjskich przebojów „To tylko miłość”, „Notting Hill”, „Holiday”. Na ścieżce dźwiękowej muzyczne hity w wykonaniu Robbiego Williamsa, Tears for Fears, Elvisa Costello, Tricky’ego i Fatboy Slima.

Zobacz także: Najlepsze filmy o miłości

Tytuł oryginalny

One Day

Gatunek

dramat, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

11.11.2011

Czas trwania

108 min.

Obsada

Toby Regbo (Samuel Cope)

Tom Arnold (Colin)

Jodie Whittaker (Tilly)

Georgia King (Suki Meadows)

Tom Mison (Callum)

Jim Sturgess (Dexter)

Rafe Spall (Ian Whitehead)

Matthew Beard (Murray Cope)

Andy Smart ((kaskader))

Jamie Sives (Pan Godalming)

Romola Garai (Sylvie Cope)

Lone Scherfig (Alison Mayhew)

Patricia Clarkson (Alison Mayhew)

Anne Hathaway (Emma)

David Nicholls (Alison Mayhew)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne