Trwa ładowanie...
d2uk0ny
Aktualności

Jude Law będzie najgorszym papieżem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jude Law będzie najgorszym papieżem
d2uk0ny

Do sieci trafił zwiastun produkcji "The Young Pope" ("Il giovane papa") z Jude'em Law w głównej roli.

Serial przedstawia losy Lenny'ego Belardo/Piusa XIII (Jude Law), fikcyjnego dostojnika - pierwszego włosko-amerykańskiego papieża w historii. Postać opisywana jest jako skomplikowana i skonfliktowana, konserwatywna, ale pełna współczucia dla biednych i słabych, poszukująca Boga dla innych i siebie. Cykl składać będzie się z 10 odcinków. Za reżyserię odpowiada laureat Oscara za "Wielkie piękno", Paolo Sorrentino, który również - we współpracy z Umberto Contarello, Tonym Grisonim i Stefano Rullim - napisał scenariusz.

Z zaprezentowanego zwiastuna dowiadujemy się, iż papież planuje rewolucję. Trailer, przeznaczony wyłącznie dla widzów powyżej 16 roku życia, można obejrzeć tutaj.

d2uk0ny

Poza Jude'em Law w serialu zobaczymy Diane Keaton, która wcieli się w siostrę Mary, amerykańską zakonnicę mieszkającą w Watykanie. James Cromwell zagra kardynała Michaela Spencera, mentora Lenny'ego. Ponadto w serialu będzie można obejrzeć Silvio Orlando (kardynał Voiello), Scotta Shepherda (kardynał Dussolier), Cécile de France (Sofia, marketingowiec z Watykanu), Javier Cámara (kardynał Gutierrez), Ludivine Sagnier (Esther, żona jednego ze szwajcarskich gwardzistów) oraz Toniego Bertorelli (kardynał Caltanissetta).

Premiera zapowiedziana została na jesień - na tę chwilę wiadomo, że od 27 października serial będą mogli oglądać widzowie w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Irlandii, Austrii i Francji.

d2uk0ny

Podziel się opinią

Share

d2uk0ny

d2uk0ny