Trwa ładowanie...
Aktualności

Jude Law będzie najgorszym papieżem

Share
Jude Law będzie najgorszym papieżem
d37xspu

Do sieci trafił zwiastun produkcji "The Young Pope" ("Il giovane papa") z Jude'em Law w głównej roli.

Serial przedstawia losy Lenny'ego Belardo/Piusa XIII (Jude Law), fikcyjnego dostojnika - pierwszego włosko-amerykańskiego papieża w historii. Postać opisywana jest jako skomplikowana i skonfliktowana, konserwatywna, ale pełna współczucia dla biednych i słabych, poszukująca Boga dla innych i siebie. Cykl składać będzie się z 10 odcinków. Za reżyserię odpowiada laureat Oscara za "Wielkie piękno", Paolo Sorrentino, który również - we współpracy z Umberto Contarello, Tonym Grisonim i Stefano Rullim - napisał scenariusz.

Z zaprezentowanego zwiastuna dowiadujemy się, iż papież planuje rewolucję. Trailer, przeznaczony wyłącznie dla widzów powyżej 16 roku życia, można obejrzeć tutaj.

d37xspu

Poza Jude'em Law w serialu zobaczymy Diane Keaton, która wcieli się w siostrę Mary, amerykańską zakonnicę mieszkającą w Watykanie. James Cromwell zagra kardynała Michaela Spencera, mentora Lenny'ego. Ponadto w serialu będzie można obejrzeć Silvio Orlando (kardynał Voiello), Scotta Shepherda (kardynał Dussolier), Cécile de France (Sofia, marketingowiec z Watykanu), Javier Cámara (kardynał Gutierrez), Ludivine Sagnier (Esther, żona jednego ze szwajcarskich gwardzistów) oraz Toniego Bertorelli (kardynał Caltanissetta).

Premiera zapowiedziana została na jesień - na tę chwilę wiadomo, że od 27 października serial będą mogli oglądać widzowie w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Irlandii, Austrii i Francji.

d37xspu

Podziel się opinią

Share
d37xspu
d37xspu