Trwa ładowanie...
24-07-2016 22:54

Klockowy horror dla każdego [RECENZJA DVD]

Share
Klockowy horror dla każdego [RECENZJA DVD]
d2oeipj

Od debiutu w 1969 roku Scooby-Doo i czwórka nastoletnich detektywów wystąpiła w kilkuset odcinkach serialu, pełnometrażowych animacjach i aktorskich adaptacjach. Teraz przyszła pora na coś nowego, czyli pełnometrażową animację zbudowaną z klocków Lego.

Nie da się ukryć, że łączenie znanych marek (vide „Gwiezdne Wojny”, „Batman” itp.) z najpopularniejszymi klockami na świecie to świetna maszynka do robienia pieniędzy, gdyż oprócz filmu czy serialu fani otrzymują całą masę nowych zestawów Lego bazujących na scenariuszu. Nie inaczej jest w przypadku „Lego Scooby-Doo: Nawiedzone Hollywood”, które na szczęście nie jest tylko reklamą nowej serii klocków, ale pełnoprawnym filmem z masą dodatków na płycie DVD.

Historia „Nawiedzonego Hollywood” to klasyka gatunku – Scooby i czwórka detektywów natrafia na ślad tajemniczego straszydła, co zapoczątkowuje całą serię zabawnych wydarzeń zakończonych zdemaskowaniem sprawcy całego zamieszania. W przeciwieństwie do większości odcinków serialu, „Nawiedzone Hollywood” stawia przed bohaterami nie jednego stwora, ale cały zestaw filmowych straszydeł, z zombiakiem, mumią, wodnym potworem i dyniogłowym jeźdźcem na czele. Skąd się wzięły te wszystkie koszmarne istoty w studiu filmowym Bricktona? I kto pomoże przywrócić je do dawnej świetności? Tego oczywiście dowiemy się po obejrzeniu 72-minutowego seansu.

„Lego Scooby-Doo: Nawiedzone Hollywood” to kolejny film „zbudowany” z duńskich klocków, który w pomysłowy sposób traktuje znaną markę i dostosowuje ją do wymogów współczesnego widza w każdym wieku. Oznacza to, że zarówno kilkuletni fan Scooby'ego jak i jego rodzice będą się świetnie bawić, oglądając zabawne gagi czy dostrzegając nawiązania do popkultury (głównie kina grozy i realiów przemysłu filmowego). Poza tym to w dalszym ciągu znany i lubiany Scooby-Doo, który wychował niejedno pokolenie widzów.

d2oeipj

Wydanie DVD:

Na płycie z filmem (72 minuty) znalazło się miejsce dla całej masy dodatkowych treści. W sekcji dodatki specjalne można znaleźć ponad 20-minutowy odcinek utrzymany w konwencji filmu Lego, kilka klasycznych, rysunkowych epizodów serialu, a także filmy instruktażowe z których dowiemy się, jak własnoręcznie konstruować ciekawe zestawy z klocków. Film można obejrzeć w polskiej wersji językowej z dubbingiem lub napisami (Dolby Digital 5.1), zaś dodatki mają albo dubbing, albo lektora.

Ocena: 8/10 Jakub Zagalski

d2oeipj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oeipj
d2oeipj