Kobieta w klatce - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Kobieta w klatce” – ekranizacja bestsellerowej powieści Jussi Adler-Olsena. Mroczny psychothriller, którego fabuła koncentruje się na śledztwie prowadzonym przez tajemniczy Departament Q. W tajemniczych okolicznościach, z pokładu promu, znika piękna parlamentarzystka - Merete Lynggaard (Sonja Richter - serial „The Killing”). Zakrojone na szeroką skalę śledztwo nie przynosi rezultatów. Pięć lat później duński parlament podejmuje decyzję o utworzeniu Departamentu Q, specjalnej jednostki do spraw niewyjaśnionych zbrodni. Na jej czele staje detektyw Carl Morck (Nikolaj Lie Kaas - „Anioły i demony”). Jego błyskotliwą karierę w wydziale zabójstw przekreśliły wydarzenia, w których śmierć poniosło dwóch policjantów. Morck, wspierany przez przydzielonego mu partnera Assada (znany z oscarowego „Wroga numer jeden” Fares Fares), rzuca się w wir pracy. Kierowany przeczuciem, prześwietla sprawę Lynggaard i odkrywa, że zniknięcie kobiety nie było przypadkowe.

Mroczny psychothriller „Kobieta w klatce”, to ekranizacja międzynarodowego bestsellera autorstwa Jussi Adler-Olsena, który jest pisarzem stawianym w jednym rzędzie z kultowym Stiegiem Larssonem, twórcą bestsellerowej trylogii „Millennium”, czy równie znanym Jø Nesbo. Ekranizacja jednej z jego książek pt.: „Kobieta w klatce” odniosła ogromny sukces w rodzimej Danii. Obraz ten w pierwszy weekend grania filmu w kinach zgromadził rekordową dla duńskiej produkcji w 2013 roku widownię 120 522 osób (175 314 licząc z pokazami przedpremierowymi). Przez ponad dziesięć lat tylko jeden film wyprodukowany w Danii zgromadził większą ilość widzów. Ten wynik porównywany jest do ekranizacji pierwszej z książek Stiega Larssona pt.: „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”. „Kobieta w klatce” to adaptacja bestsellerowej powieści Jussiego Adlera-Olsena. Łącznie autor napisał 4 książki opowiadające o tajemniczym Departamencie Q, gdzie dwóch nieustraszonych inspektorów bada niewyjaśnione sprawy sprzed wielu lat. W sumie
powieści zostały wydane w 35 krajach i sprzedane w ponad 8-milionowym nakładzie. W 2012 roku „Kobieta w klatce” znalazła się na prestiżowej liście bestsellerów The New York Timesa. W wersji filmowej w rolach głównych zobaczymy: znanego z „Aniołów i demonów” i „Jabłek Adama” Nikolaja Lie Kaasa, Faresa Faresa – gwiazdę nominowanego do Oscara „Wroga numer jeden” oraz Sonię Richter pamiętaną z serialu „The Killing”, czy filmu „Kobieta, która pragnęła mężczyzny”, gdzie partnerowała na ekranie Marcinowi Dorocińskiemu.

Tytuł oryginalny

Kvinden i Buret

Gatunek

kryminał, thriller

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

29.11.2013

Czas trwania

97 min.

Obsada

Rasmus Botoft (Tage Baggesen)

Marijana Jankovic (Tereza)

Mikkel Folsgaard (Uffe Lynggaard)

Mikkel Norgaard (Merete Lynggaard)

Patricia Schumann (Sos)

Fares Fares (Assad)

Nikolaj Arcel (Merete Lynggaard)

Sonja Richter (Merete Lynggaard)

Soren Pilmark (Marcus Jacobsen)

Nikolaj Lie Kaas (Carl Morck)

Troels Lyby (Hardy)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne