Trwa ładowanie...
d3cu1bf
Megafon.pl
Aktualności

''Król Lew'': raper nagrodzony Złotym Globem podłoży głos Simbie

Zdobywający coraz większe uznanie w filmowym świecie aktor i raper Donald Glover dołączył do obsady remake'u "Króla lwa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Król Lew
Król Lew (Facebook.com)
d3cu1bf

Nad nową wersją filmu pracuje reżyser Jon Favreau ("Księga dżungli"). Na razie informacji na temat produkcji jest niewiele - wiadomo, że powstaje dla Disneya i że z ekranu znowu popłyną znane i lubiane melodie. Jeżeli zaś chodzi o obraz, opierać się ma na aktorach wspieranych przez animację komputerową i efekty specjalne.

James Earl Jones ponowni użyczy głosu Mufasie. Donald Glover, który fanom muzyki jest znany jako Childish Gambino, pojawi się w roli Simby.

Film "Król lew" oryginalnie na ekrany kin wszedł w 1994 roku i zdobył dwa Oscary. Przez krytyków bajka opisywana była jako przeznaczone dla dzieci połączenie "Hamleta" i "Makbeta". Dzieło doczekało się kontynuacji "Król Lew II: Czas Simby" oraz "Król Lew III. Hakuna Matata".

Donald Glover fot. FX Networks Donald Glover fot. FX Networks materiał prasowy/Megafon.pl
Donald Glover fot. FX Networks Donald Glover fot. FX Networks

Donald Glover przez kilka lat był scenarzystą "Rockefeller Plaza 30", później występował w sitcomie "Community", a ostatnio gra i tworzy bardzo dobrze odbierany własny serial "Atlanta", za który został nagrodzony Złotym Globem. Można go było też podziwiać na dużym ekranie - w obrazach "Magic Mike XXL" i "Marsjaninie" Ridleya Scotta. Niedawno potwierdził udział w superprodukcji "Spider-Man: Homecoming" oraz filmie o Hanie Solo, gdzie sportretuje Lando Calrissiana. Jego muzyczny dorobek zamyka album "Awaken, My Love!" z grudnia 2016 roku.

d3cu1bf

Podziel się opinią

Share

d3cu1bf

d3cu1bf