Aktualności
05-01-2011 (19:33)

Lech Majewski ożywia obraz Bruegla

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Majewski ożywia obraz Bruegla

18 marca do kin trafi film "Młyn i Krzyż" Lecha Majewskiego. Dzieło stanowi swoistą adaptację obrazu "Droga Krzyżowa" Pietera Bruegla.

Dzięki nowym technologiom reżyser pokazuje losy dwunastu postaci z obrazu. Realizacja filmu trwała 3 lata. Wykorzystano technologię CGI (obraz generowany komputerowo, technologia wykorzystana m.in. w "Labiryncie Fauna" i "Avatarze") oraz przestrzeni 3D.

- Wykonana praca może być porównana do tkania ogromnego cyfrowego gobelinu zbudowanego z wielowarstwowych perspektyw, zjawisk atmosferycznych i ludzi - tłumaczy Majewski.

W rolę Pietera Bruegela wcielił się Rutger Hauer. Michael York zagrał bankiera Jonghelincka, kolekcjonera jego obrazów, a Marię - Charlotte Rampling.

Pieter Bruegel był XVI-wiecznym niderlandzkim malarzem. Zwano go "chłopskim" ze względu na tematykę jego obrazów - przede wszystkim pejzaże, zapełnione postaciami chłopskimi. Nauki pobierał w pracowni Pietera Coecka van Aelsta i u Claude'a Doriziego. Olejny obraz "Droga krzyżowa" datowany jest na 1564 roku. Obecnie znajduje się w muzeum w Wiedniu.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.