Trwa ładowanie...
d3lbe8k
Aktualności

''Lego Star Wars: Opowieści droidów. Część 2'': Klocki pełne Mocy i humoru [RECENZJA DVD]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Lego Star Wars: Opowieści droidów. Część 2'': Klocki pełne Mocy i humoru [RECENZJA DVD]
d3lbe8k

Druga część „Opowieści droidów” to kolejna, tym razem jeszcze większa dawka świetnej zabawy dla wszystkich miłośników duńskich klocków i galaktycznej sagi Lucasa. Nie tylko tych najmłodszych.

„Lego Star Wars: Opowieści droidów. Część 2” kontynuuje wątek porwania R2D2 przez tajemniczą postać z części pierwszej (recenzja tutaj). C3PO nadal podąża tropem uprowadzonego przyjaciela, pakując się po drodze w liczne tarapaty i wracając pamięcią do minionych zdarzeń. Pierwsze „Opowieści droidów” były w gruncie rzeczy humorystycznym streszczeniem epizodów I-III gwiezdnej sagi. Jak nietrudno zgadnąć, część druga bierze na celownik starą trylogię, a także zahacza o najnowszy serial ze stajni Disneya.

Na płycie DVD znalazły się trzy około 20-minutowe odcinki, zatytułowane: „Misja do Mos Eisley”, „Lot Sokoła” i „Manewr na Geonosis”. W każdym z nich C3PO (a na końcu także Lando Calrissian) opowiada napotkanym istotom o swoich przygodach, pokrywających się z fabułą filmów z lat 1977-83. Oczywiście jak na animacje z serii Lego przystało, twórcy podchodzą do materiału źródłowego całkowicie na luzie, żartują sobie z konwencji, wytykają błędy w scenariuszu etc. Czasami zdarza im się pominąć lub zmienić niektóre sceny, by całość była przyjemna do oglądania dla całej rodziny.

Dzięki temu każdy fan „Star Wars” znajdzie tu coś dla siebie. Młodsi widzowie będą mogli kibicować sympatycznym bohaterom, a dorośli docenią wyśmiewanie lub parodiowanie niektórych scen. Luke, który nie może pojąć, dlaczego ukrywający się przed Imperium Obi-Wan zmienił sobie imię, ale pozostawił to samo nazwisko, to jedna z perełek tego na pozór dziecinnego serialu.

d3lbe8k

Fani najnowszej produkcji telewizyjnej „Star Wars: Rebelianci” ucieszą się na widok znanych bohaterów, którzy wystąpili gościnnie w odcinku „Misja do Mos Eisley”. I pokazali, że pasują idealnie do komediowej konwencji klockowych Star Warsów.

„Lego Star Wars: Opowieści droidów. Część 2” zawiera trzy odcinki (66 minut), które można obejrzeć w polskiej wersji językowej (dubbing, Dolby Digital 2.0). Wersja angielska została udźwiękowiona w systemie Dolby Digital 5.1. Serial nie zawiera polskich napisów (jedynie angielskie i francuskie), ani żadnych dodatków.

8/10

Jakub Zagalski

d3lbe8k

Podziel się opinią

Share

d3lbe8k

d3lbe8k